Як перестати жити «від зарплати до зарплати»

Фінансова грамотність допомагає досягти фінансового добробуту. Коли людина має такі навички, то вона не живе у режимі «від зарплати до зарплати».

 

За даними загальнонаціонального дослідження USAID, Україна разом із Польщею перебуває на останньому, 30-му, місці в рейтингу фінансової грамотності населення. Багато українців не тільки не роблять заощаджень, а й щомісяця намагаються впоратись із боргами.

Майже кожен стикається з проблемою, коли гроші на рахунку швидко вичерпуються, а до наступної зарплати ще далеко. Ми панічно шукаємо підробітку, позичаємо в друзів або використовуємо кредитні ліміти. Як навчитись планувати витрати та правильно розпоряджатись фінансами? Розбираємось разом.

ЩО ТАКЕ ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ?

Фінансова грамотність – це багаж знань і навичок, які формують правильне ставлення до особистих грошей і дозволяють людині приймати вигідні для себе рішення. Поняття застосовується і щодо окремого громадянина, і для оцінки рівня розвитку суспільства.

Здавалося б, у чому важливість і навіщо потрібна фінансова грамотність, що цьому питанню приділяється так багато уваги. Як би банально це не звучало, але чим вищий рівень обізнаності населення у фінансових питаннях, тим вищий рівень розвитку економіки й добробуту суспільства загалом.

Фінансова грамотність потрібна кожній людині, щоб ефективно користуватися коштами й швидко досягати нових рівнів матеріального добробуту та у вирішенні певних завдань, зокрема планування сімейного бюджету, грамотне управління власними ресурсами, створення джерел пасивного доходу, управління витратами, розумне користування банківськими послугами, забезпечення майбутнього для дітей та достойної пенсії.

ЩО ВКЛЮЧАЄ ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ?

Якщо ви прагнете досягти успіху, вам варто витратити трохи часу, щоб отримати потрібні економічні знання та почати застосовувати їх на практиці. Щоб успішно займатися бізнесом та керувати власними фінансами, людині варто достатньо добре розбиратися у таких економічних поняттях: гроші, капітал, фінанси, їхні особливості та основні принципи використання; види банківських продуктів, їхні юридичні аспекти; основи податкового законодавства; способи накопичення капіталу та інвестування; фінансова безпека, страхування.

З ЧОГО ПОЧАТИ?

Для початку почитайте статті про основні фінансові поняття, такі як гроші, відсоткова ставка, складні відсотки, інвестиції, пасивний прибуток. Спочатку накопичення певної суми здається складним завданням, бо заощаджувати не легко через необхідність у чомусь собі відказувати.

З часом відкладати певну суму стає звичкою, а збільшення капіталу навіть перетворюється на азартну гру. Щоб швидше покращити ситуацію з вашими фінансами, дотримуйтеся наших рекомендацій.

ПЛАНУЙТЕ БЮДЖЕТ

Гроші люблять не тільки спокій, а ще й точний підрахунок. Важливо наперед планувати витрати й акуратно дотримуватися спланованого бюджету. Кожна людина, яка самостійно досягла успіху, ніколи не витрачає грошей безконтрольно, навіть коли їх вдосталь, бо знає їхню справжню ціну. Тому починати шлях до успіху варто зі створення продуманого бюджету та планування витрат.

КОНТРОЛЮЙТЕ ВИТРАТИ

Щоб виховати у собі таку корисну звичку візьміть за правило щоденно слідкувати за витратами та дотримуватись запланованих лімітів. Для цього корисно встановити щоденний ліміт на кредитну картку чи використовувати спеціальні програми для смартфонів.

СТВОРЮЙТЕ АКТИВИ

Наприклад, ваші активи – це практичні навички та корисні знання, які дають змогу заробляти більше грошей. До фінансових активів належать інвестиції, які приносять пасивний прибуток – нерухомість для оренди, депозити, акції, земельні ділянки, які ростуть у ціні.

Не варто вчитися всьому підряд, адже час – це найдорожчий ваш актив. Витрачайте час тільки на придбання цінних знань, які допоможуть досягти конкретної мети.

ЗМЕНШЕННЯ ПАСИВІВ

Наприклад, надмірні квадратні метри офісної чи житлової площі, від яких немає практичної користі та за які потрібно дорого платити. Неефективні робітники, низька кваліфікація працівників, занадто дорогі послуги чи сервіс VIP-класу. Товари та техніка поганої якості, які потребують заміни чи ремонту. Дорогі речі, обладнання чи предмети побуту, які не приносять вам прибутку, не додають вартості вашій продукції чи справі. Завжди намагайтеся уникнути зайвих витрат, без яких можна обійтися. Для натхнення згадайте історію успіху найбагатшої людини у світі – Джефа Безоса, який використовував замість столу зняті двері.

ОСНОВНІ ВИДИ ПАСИВНОГО ПРИБУТКУ

Отримувати пасивний прибуток можливо, вкладаючи гроші в активи. Капіталом можуть бути власні заощадження або результати вашої праці. В обох випадках основа для створення капіталу це час. Саме час має найбільшу цінність та дає змогу створювати активи для пасивного доходу. Способи використання грошей для отримання прибутку: банківські депозити, акції, облігації, інвестиційні фонди, комерційна нерухомість, інвестиції у власну справу, гонорари за книги, статті, програми, проєкти.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”17208, 17139, 17115″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”17043, 16832, 16723″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”16636, 16964, 16988″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 12520, 15524″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
How to sleep (6)1111111111
chernobyl-by-craig-mazinv
LE CHARMIE
1376fjdkd111111111111
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2
F7ykwглв11111111