Пунктуальна осінь змусила дістати з шафи теплий одяг та кутатися в пледи, а яких температурних коливань чекати далі? Цьогоріч українців завчасно попереджають про найскладніший опалювальний сезон, тому варто задуматися про альтернативні методи утеплення дому. Розповідаємо про способи та лайфхаки, які допоможуть зробити теплішою домівку та легше пережити екстремальний опалювальний сезон.
ТЕПЛИЙ ОДЯГ
Це найпростіша порада, однак не менш дієва. Зарання подбайте про достатню кількість теплих речей, зокрема з флісу. Окрім звичних сорочок та курток, з флісу тепер виготовляють буквально все: і головні убори, і комбінезони, і шорти, і навіть боді. До речі, раніше ми детальніше писали про флісові речі ТУТ.
Термобілизна – ще один мастхев холодного сезону. Термобілизна може бути вовняна, синтетична або флісова. Також не забувайте про правило багатошаровості одягу, однак одягайтеся так, аби почуватися вільно. Подбайте про багатошаровий вітро- і водостійкий одяг з капюшоном, взуття, яке не ковзає і не промокає, шапку, шарф чи баф, та рукавиці. Багатошаровість: термобілизна під одяг, легкий тонкий пуховик чи жилетка під пальто, нетісні штани, тонкий светр на гольф, синтетична шкарпетка, вовняна шкарпетка і черевики (можна не зимові) створять прошарки повітря, які і зігрівають.
УТЕПЛЮЄМО СПАЛЬНЕ МІСЦЕ
Так-так, варто запастися ковдрами та пледами. Якщо побоюєтеся, що і цього не вистачить – придбайте ковдру з підігрівом. Проте будьте готовими до того, що у разі несправностей електромережі, ця річ навряд чи вам допоможе. Також варто обережно її зберігати і не купувати дешеві моделі. Краще обрати електроковдри перевірених брендів: Mediasana, Beurer чи Trio. Для особливо екстремальних умов (до яких ми мусимо готуватися попри все) експерти радять придбати спальник.
УТЕПЛЮЄМО ПРИМІЩЕННЯ
Якщо у вашій оселі підлога без підігріву, краще встелити її килимами. Також можна згадати дитинство у бабусі і повісити килим на стіну. Щільний текстиль стане хорошим способом накопичити і зберегти тепло.
Якщо у вас старі деревʼяні вікна, які продуваються, їх варто замінити на пластикові. Однак не всі мають таку змогу, тому потрібно позбутися щілин за допомогою гумових ущільнювачів.
ОБІГРІВАЧІ
Щоб зекономити на електроенергії, краще обирати обігрівач з таймером і регулятором температури. Вони орієнтуються на температуру в кімнаті і працюють залежно від неї. Це зручно. Взагалі намагайтеся підтримувати температуру в приміщенні, бо так обігрівач буде працювати ефективніше, ніж коли він обігріває повністю холодну кімнату.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як облаштувати робочий кабінет: розповідає авторка блогу про красу, декор та ремонт Хелен
«Зелена терапія»: як рослини впливають на наше ментальне здоров’я