Як створити «антистресовий оазис» вдома — луцька радіоведуча про власний проєкт «23 вазони»

 «23 вазони»   це про зелень, естетику, єднання з природою навіть в урбаністичних умовах. Проєкт, мета якого озеленити максимальну кількість просторів у Луцьку і за його межами.

Саме так описує його власниця Вікторія Куманськалуцька радіоведуча UA: Українське радіо та щаслива власниця понад 40 вазонів. Більше про кімнатні рослини та безмежну любов до них – у матеріалі Space.

Як виникла ідея створення крамниці кімнатних рослин?

Звісно, почалось усе із кількох вазонів вдома. Потім – більше. Згодом я зрозуміла, що після важкого робочого дня я приходжу додому і перше, що роблю –  занурююсь у свої вазони. Дивлюсь на них, підливаю, доглядаю.

Це заспокоює. Ми, люди, вихідці природи. Чому нас так тягне до парку, лісу, моря чи гір? Тому, що це все приносить нам спокій та натхнення. А я ж хочу, аби такий «антистресовий оазис» був у кожного вдома. Так, довелось створити «23 вазони», щоб розвивати цю ідею.

Які саме рослини ви вирощуєте і яким надаєте перевагу?

Я не дуже люблю квітучі рослини. Це не про мене. Мені подобаються справжні джунглі: листяні рослини з цікавими та яскравими листками. Саме такі я і пропоную у своїй крамничці. До того ж, я не пропоную вибагливі рослини новачкам. Навіщо людям зайвий стрес, коли вазон починає гинути? Є сотні прекрасних видів кімнатних рослин, які практично неможливо вбити, і людина отримує перший позитивний досвід. Дає своєму вазону ім’я, тішиться його росту і красі. Я за «лагідну рослинізацію» квартир та офісів.

Плануєте перетворювати справу у бізнес чи продовжуватимете вирощувати вазони у власне задоволення?

Звісно, планую! Це ж суцільна насолода, а не бізнес! Зараз я займаюся озелененням студії йоги, де мені потрібно зробити справжні клумби-композиції з вазонів. Обсяг роботи там досить великий – 13 клумб у горщиках. Я думала попросити когось мені допомогти. Але згодом зрозуміла, що я хочу сама це все пересадити й сформувати. Просто тому, що кайфую від цього процесу.
Щодо масштабування – то мені більше цікаво озеленювати простір, аніж продавати рослинки. Тому я планую плавно переходити у формат студії озеленення і ґрунтовно цим займатися.

У своєму Instagram ви розповідали про те, що отримали вазони з Нідерландів. З яких країн ще ви отримуєте рослини?

Поки лише Україна та Нідерланди. Досить багато рослин я вирощую сама –  і це найкращі екземпляри. Якщо отримуєш рослину особисто від мене –  можна бути певним, що вона класно ростиме і не завдаватиме клопотів. А Нідерланди тому, що ця країна – лідер. Вона має найбільш розвинену сферу садівництва та рослинництва. Є уже налаштовані зв’язки, та й рослини там вирощують на високому рівні.

Кожна справа – це спосіб вираження автора. Про що говорить «23 вазони»?

«23 вазони» –  це я! Трохи хаосу, трохи землі, розкиданої по квартирі, багато зелені та нереальна краса. «23 вазони» – це свій мікроклімат і своя екосистема. Це і в прямому, і в переносному сенсі. Рослини справді значно очищують та зволожують повітря і роблять його значно кращим, ніж міське, загазоване. Ви й не помітите, як почнете менше кашляти й чхати, відколи у вашій спальні стоятиме кілька підібраних рослин.

INSTAGRAM:  23.plants

INSTAGRAM:  kumanska_

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР