Чистий сон: поради, які допоможуть краще спати

За останні кілька років наші уявлення про сон істотно змінилися. Якщо раніше недосипання вважалося ледве не ознакою продуктивності, успіху й психологічної стабільності, то сьогодні воно засвідчує, що людина не дбає про себе. Регулярне недосипання погано впливає на ментальне й психічне здоров’я. Сон тривалістю менш як сім годин на добу може призвести до депресії, спровокувати діабет, хвороби серця, високий тиск, послабити імунітет, спричинити появу зайвої ваги й перепадів настрою тощо. Дізнаємось більше та навчімося забезпечувати якісний сон з нашим матеріалом.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Усвідомлений сон: що це таке, переваги, небезпеки, техніки

Тривалість сну індивідуальна, вона залежить від віку і природного ритму кожного. В ідеалі потрібно засинати й прокидатися без будь-яких проблем самостійно. Надлишок сну шкідливий: він може відгукнутися головним болем, ломотою в спині, ожирінням і депресією. Сонливість, до речі, може бути симптомом деяких захворювань.

 

Науково доведено: сон впливає на апетит і метаболізм, і пов’язано це з певними гормонами. Наприклад, брак сну пов’язують з підвищенням рівня ґреліну, що стимулює апетит, і зменшенням лептину –  речовини-посередника, яка повідомляє мозку, що ми наситилися.

 

Нестача сну також має свої наслідки. Від недосипання найбільше страждає стан шкіри, особливо навколо очей і губ. А оскільки ці частини обличчя відіграють важливу роль під час спілкування, брак сну може не тільки впливати на здоров’я, а й мати соціальні наслідки: на думку дослідників, навіть одна безсонна ніч небезпечна опущеними повіками, темними колами під очима, блідістю й раптовою появою зморшок.

 

Концепція чистого сну

 

Чистий сон – термін, який популяризувала Гвінет Пелтроу. Він передбачає усвідомлений здоровий відпочинок, а не лише довгий душ перед сном або свіжу постільну білизну. Концепція чистого сну полягає у виявленні потенційних подразників, що не дають повноцінно розслабитися вночі. Також якість сну завжди в пріоритеті.

 

Уповільнитися 

 

Коли ви проводите цілий день перед екраном монітора, у спілкуванні з людьми, стрес досягає захмарного рівня. Не дивно, що після того напруженого графіка вам важко заснути. Тому важливо переконатися, що у вас достатньо вільного часу для відпочинку перед сном, щоб відволіктися від минулого дня і всього, що з ним пов’язане. Це не означає, що ви повинні сидіти півгодини й медитувати. Достатньо робити те, що допомагає розслабитися і відволіктися особисто вам.

 

Лягати спати до 22.00-23.00

 

Ті, хто почав лягати раніше спати, або хоча б один раз спробував, відчули сповна цю розкіш. Це не про даремне витрачання часу. Це про комфортне самопочуття, здоровʼя, гарний настрій вранці та енергію протягом дня. Також доведено, що занадто пізній відхід до сну впливає на нашу ефективність і продуктивність, тому що коли ви лягаєте спати раніше або спите трохи довше, ви можете виконати таку саму кількість справ значно швидше.

 

Без повноцінного сну порушуються усі гормональні процеси. Вночі відбувається виведення токсинів організму, тому важливо підтримати своє тіло в цьому. З 23:00 до 01:00 починає роботу меридіан жовчного, а з 01:00 до 03:00 – меридіан печінки, тому дуже важливо в цей час вже спати, щоб детокс пройшов якісно.

 

Повна темрява

 

Спати потрібно у повній темряві. Також не забувайте провітрювати кімнату перед сном, вимикати все додаткове освітлення, можна користуватись маскою для сну. За 1-2 години забирати блакитні екрани (телефон, телевізор). Якщо світло потрапляє в кімнату під час сну, дуже важливий гормон мелатонін сповільнює своє виділення, що негативно впливає на усі процеси відновлення.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Сонна муха»: чому восени більше хочеться спати?

Стрес-менеджмент: що це і як його побудувати?

Як легше заснути в спеку: прості поради

Як покращити якість сну та позбутись безсоння?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111
Merezhyvni red5
_MG_1976
_MG_9191 (3)j