Думка психологині: як відсутність батька впливає на особисте життя жінки

З моменту народження і у перші роки мама і тато у житті дитини – це два основних орієнтири, два кити, на яких тримається та формується її (дитини) світ. Усі слова і вчинки батьків сприймаються як непохитна істина, як приклад для наслідування, як модель побудови стосунків з собою та світом. А якщо один з батьків відсутній у житті дитини? А якщо це батько у житті дівчинки? Чи зможе жінка побудувати здорові стосунки у майбутньому? Звичайно, так, хоча це і буде трохи важче. Відповіді на ці питання знаходимо разом із луцькою психологинею Оленою Будько.

Адже якщо батько щиро любить доньку з раннього дитинства, робить їй компліменти, дарує квіти та обіймає, дівчинка росте впевнена у собі з хорошою самооцінкою. Вона відчуває себе у безпеці, захищеною та цінною. Донька спостерігає за вчинками батька, його звичками та вподобаннями. Розуміє, чим відрізняється поведінка тата від мами.

 

Раніше разом із Оленою Будько ми розповідали, чому досі оцінюємо людей за зовнішнім виглядом.

Навіть приклад токсичного батька дає можливість жінці зрозуміти, як у майбутньому вона не хоче, від чого відштовхуватись і чого прагнути.

Відсутність батька (з різних причин: розлучення, небажання, смерть тощо) з раннього дитинства формує нерозуміння чоловіка і його ролі у стосунках, як з ним взаємодіяти і як будувати взаємини.

Сімейний терапевт Террі Гаспар у своїй книзі «Доньки розлучення» виокремив декілька можливих сценаріїв побудови стосунків жінками, що виросли без батька.

  • Недовіра до чоловіків. Їй здаватиметься, що вона недостойна чоловічого кохання і турботи. Вона недостатньо хороша, адже найголовніший чоловік і її житті не зміг лишитися з нею.
  • Гіперсексуальність як спосіб самоствердитися. Чоловічу увагу і турботу вона прагне отримати через інтимні стосунки, ніби потрібно заслужити.
  • Хвороблива залежність. Так би мовити, «зручна» жінка, яка максимально підлаштовується під чоловіка, готова заради нього на будь-які жертви.

Невпевненість в собі, тривожність, занижений рівень амбіцій, соціальна некомпетентність характерні уже дорослій жінці, що виросла без батька.

Відсутність батька – це не вирок, а лише обставина у житті жінки і правильно прожитий досвід лише сприяє її розвитку.

                                                             

                                                                         INSTAGRAM: olena.budko             

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Батьківський аб’юз: ознаки, причини та наслідки

Діти-школа-батьки: хто кого?

Як говорити з дітьми про секс?

Що таке газлайтинг та як йому протистояти?

Цивільний шлюб: що варто знати

Як правильно говорити з дітьми про гроші

Хто живе всередині нас? — луцька психологиня Юлія Дзюба

 

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР