Природна, органічна, натуральна, біо, еко – вітрини бутиків рясніють гучними фразами на кожному з флакончиків. Комусь з нас вони можуть здаватися синонімічним рядом, але це не так. Спільне між ними лише те, що кожен із засобів з таким маркуванням не містить шкідливих речовин.
Під час вибору засобів обов’язково звертаємо увагу на маркування, адже подекуди бачимо знак натуральності, а десь йдеться про органічність, що є різними поняттями. Дізнаємося, чим відрізняються ці терміни.
ЩО ТАКЕ НАТУРАЛЬНА КОСМЕТИКА?
Це косметика з певним відсотком природних елементів, який перевищує кількість синтезованих речовин. Решта інгредієнтів може бути і мінерального, і штучного походження. Для позначення натуральних косметичних засобів немає чітко встановлених правил. У складі можуть бути й тваринні компоненти. Наприклад, пантокрин – речовина, яку добувають з рогу оленя. Або жири тварин, продукти бджільництва, ікру. Натомість у веганських продуктах лише рослинні компоненти. Молочних чи медових додатків у таких засобах не знайти. У біокосметиці є тваринний білок – один з основних компонентів.
Через відсутність сертифікації у магазинах часто може трапитися псевдонатуральна косметика. Це засоби, які містять синтетичні небезпечні сполуки. Наприклад, парафін, силіконове мастило або парабени. Перед купівлею натуральної косметики рекомендується уважно вивчати її склад.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: BEAUTY-холодильник: яку косметику потрібно зберігати в холоді?
BEAUTY-холодильник: яку косметику потрібно зберігати в холоді?
ЩО ТАКЕ ОРГАНІЧНА КОСМЕТИКА?
У результаті вирощування сировини для доглядової косметики на сертифікованих екологічно чистих територіях, то такі засоби можна вважати органічними. Продукти повинні пройти крізь етапи багаторівневого тестування: ретельно перевіряють технології вирощування сировини, виробництва, а також сертифікують кожен з інгредієнтів.
Масла, цукор, етиловий спирт, розмарин або сіль – ці компоненти є натуральними консервантами. Органічна косметика через природний склад не може існувати з великим терміном придатності. І її ні в якому разі не можна застосовувати після певної дати. Складне тестування без живих організмів, непросте вирощування сировини і виробництво впливають на кінцеву ціну продуктів. Тому такі засоби не завжди бюджетні. Це дорогий і трудомісткий процес, який вимагає вкладень, але не приносить моментальної вигоди. Також натуральна і навіть органічна косметика загалом не стане вирішенням специфічних проблем: акне, старіння шкіри або дерматитів, наприклад.
Натуральна та органічна косметика містить алергени. Чомусь багато хто думає, що раз в кремі або шампуні немає «хімії», значить, він не може викликати алергії. Це не так, адже ефірні олії та різні натуральні екстракти – це природні алергени. Якщо ви володарка чутливої шкіри, перед використанням натуральних або органічних засобів краще тестуйте їх або консультуйтеся з лікарем.
Цікаво, що у складі нерослинних компонентів можуть бути мінімальні добавки, наприклад, глина, сіль тощо. У натуральній косметиці можуть міститися штучні складники, які ідентичні натуральним. А застосовують їх тому, що деякі природні речовини неможливо отримати у великих кількостях.
Дотепер загального визначення органічної косметики немає, кожен виробник намагається створити власний тип класифікації. Але ті критерії, з якими згодні майже всі, зазначаємо:
- у косметиці немає ароматизатора і барвника – тільки натуральний запах і колір.
- консерванти тільки натуральні;
- наявність в складі 95% органічної речовини, дає право вважати косметику органічною;
- натуральний компонент, що входить до складу вирощується на екологічній землі, де вода й повітря чисті та нешкідливі;
- відбувається розшарування косметики, оскільки в ній немає хімічних загущувачів і перед вживанням флакон з косметикою необхідно струсити.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Що таке ретинол та як він впливає на нашу шкіру?
ЯК ОБРАТИ ЯКІСНИЙ ПРОДУКТ?
Фраза «натуральні компоненти» не дає гарантії, що косметика і справді органічна. Тому під час вибору варто дотримуватись рекомендацій.
- Вивчайте етикетку. Косметика рослинного походження повинна містити не менше 70% натуральних компонентів. Чим ближче компонент до початку списку, тим більше його міститься в косметиці. Якщо одними з перших зазначені алое, трояндова вода, гліцерин – значить саме ці продукти лежать в основі засобу. Так незначний склад ефірних олій цілком виправданий, адже вони не потрібні у великій кількості. Якщо у вас суха шкіра, перевірте, щоб спирт, який входить до багатьох екопродуктів, був наприкінці списку.
- Ще один нюанс рослинної косметики – це недовгий термін зберігання. Тому її не варто купувати «про запас», а тримати бажано в холодильнику. А під час користування зважайте на дату придатності.
- Обережними з натуральною косметикою варто бути людям, чия шкіра схильна до алергічних реакцій. Для цього варто ретельно вивчити складники на пакуванні. Утім з іншого боку саме рослинна косметика часто підходить тим алергікам, які болісно реагують на синтетичні компоненти.
- Під час купівлі варто вивчити інформацію про виробника. Усі виробники косметики повинні пройти сертифікацію та отримати відповідний знак на пакуванні.
- Зазвичай, пакування натуральної косметики теж просте та лаконічна. Чимало виробників також дотримуються принципу збереження екології та не запаковують якісну косметику у пластик.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як зберегти зір під час роботи за комп’ютером?
Тріщини на п’ятах: причини виникнення та способи лікування
Червоні цятки на шкірі або ангіоми: що це і як боротися?
Що таке ретинол та як він впливає на нашу шкіру?
Масаж Тоффа: чому варто спробувати унікальну методику
Сила мигдалю: як працює мигдалевий пілінг
Бездоганна шкіра у період менопаузи: поради та рекомендації