Обов’язок кожного: як ефективно і регулярно донатити

Вже майже два роки ми живемо у новій реальності. Ми навчилися пристосовуватись навіть до найстрашніших подій. Наша психіка вже адаптувалася до постійних жорстоких, страшних і важких новин. І це звикання має дві сторони однієї медалі. З одного боку – ми стали стійкішими і витривалішими, простіше переносимо незначні проблеми і вміємо реально розцінювати ситуацію. З іншого – з’являється «втома від війни» – психологічне явище, яке виникає, як і будь-яка інша втома, коли в людей завершується певний ресурс. Від 24 лютого ми знаходимося в стані сильної концентрації й організм не може бути в ньому постійно. Тому це грає з нами у злий жарт, коли річ стосується допомоги тим, хто її потребує: нашим воїнам, рятівникам, медикам, постраждалим від війни.

Ми мусимо визнати, що за понад рік вторгнення, кількість донатів почала знижуватися, волонтерські збори закриваються повільніше, а дехто і взагалі перестав допомагати, звикнувши до теперішнього стану речей. Однак ми повинні усвідомлювати колективну відповідальність за кожен прожитий день. І конвертувати власну втому, ненависть, бажання помсти і невдоволення у донати. У цьому матеріалі ми розповімо вам про прості правила, які допоможуть вам донатити ефективно навіть завдяки незначним сумам. Адже перемога у боротьбі за незалежність лежить на плечах кожного з нас.

 

Планування бюджету

Переходьте в режим короткострокового планування – день, тиждень. Розпишіть план на наступний день, навіть якщо це звичні рутинні дії. Це опора, мінімальна умовна визначеність в океані глобальної невизначеності. Не витрачайте енергію на роздуми про те, що буде через півроку чи рік, адже умови змінюються практично щодня.

Фінансове планування – це передусім про відчуття безпеки і страхування себе на випадок непередбачуваної ситуації. Фінансова менеджерка Ольга Мороз у інтерв’ю для The Village розповідала, що варто рахувати власні доходи й активи (оцінюючи їхню вартість та як швидко їх можна продати), опісля варто рахувати можливі витрати (обов’язкові, постійні, змінні, на «забаганки» та на непередбачувані обставини). Порахувавши ці дані, ви зможете виділити для себе те, які витрати можна скоротити, коли вийде досягти поставленої фінансової мети, як розподілити кошти, щоб вистачило до наступного надходження, які активи насправді є пасивами.

Облік особистих фінансів – одна із найважливіших сучасних навичок у наших реаліях. Тому його освоєння лежить на ваших власних плечах, лише ви обираєте, чи потрібен він вам на цьому етапі життя, як ви складатимете план і чи дотримуватиметеся завдань, які поставили перед собою. План бюджету – це тільки перший крок на довгому шляху до контролю особистих фінансів.

 

Донати – важлива складова повсякденного життя

Благодійність відіграє одну з ключових ролей нашого сьогодення. Складно уявити те, якими б зараз були події на фронті без допомоги партнерів, волонтерів та інших філантропів. Українська волонтерська спільнота несе на своїх плечах величезну відповідальність перед воїнами. Ці люди відмовилися від звичного життя, аби присвятити його допомозі іншим. Безупинна робота, постійні пошуки необхідних речей, складне моральне і фізичне навантаження, постійний режим нон-стоп, а також зниження кількості та швидкості донатів – на жаль, саме такою є реальність наших волонтерів.

Олег Карпенко, директор Департаменту розвитку і партнерств фонду «Повернись живим» в коментарі виданню  Ліга.net пояснив це так: «Економічна ситуація в країні погіршується, у людей буквально стає все менше коштів. Відповідно, це впливає на збори. При цьому потреби війська не меншають. Зараз важко спонукати просто донатити на коптери, автомобілі, радіостанції. Всі хочуть долучатися до чогось цікавого, масштабного, унікального».

Відтак, постає питання: як зробити так, аби кожен з нас зробив донати власною звичкою, правилом та частиною рутини?

Вчимося донатити регулярно й ефективно

Для того, аби не розслаблятися та допомагати навіть зі скромними сумами у гаманці, не варто бути фінансовим генієм. Розповідаємо ключові моменти, які варто враховувати під час зборів.

Варто виділяти конкретний бюджет на благодійність

Зробіть благодійність частиною власного бюджету. Виділіть ту суму, яка буде вам комфортною щомісяця. Звісно, це не спрацює, коли буде оголошено якийсь терміновий збір «на зараз», проте ця порада корисна саме для регулярних внесків. Так ви убезпечите себе від емоційних витрат.

Регулярні й автоматизовані платежі для фондів

Наші найбільші фонди вже організували свою роботу так, аби ми могли «підписатися» на їхні збори. Все працює за таким же принципом, як підписка на той же Spotify. Щомісяця з вашого рахунку списуватиметься комфортна для вас сума, що допоможе легше сприймати витрати та почуватися значущим.

Підтримка локальних зборів

Великі фонди – це, без сумнівів, важливо. Проте зважайте й на ініціативи місцевих благодійників та волонтерів. Долучайтеся до їхніх запитів. Робіть донати на скромні суми і підкріплюйте їх інформаційною підтримкою. За понад рік війни ми  переконалися, що «правило 10 гривень» неабияк працює. Ось що воно передбачає:

  • візьміть за звичку донатити від 10 грн щодня на різні запити;
  • будьте інформаційно свідомим і активним, поширюйте цю ініціативу у соцмережах, закликайте донатити навіть на найменші суми;
  • не забувайте залишати активне посилання на збори у сторіс, що допоможе ще краще та ефективніше їх закривати.

Пам’ятайте, що війна – не «десь» далеко. Війна стосується кожного. І тільки від нас залежить, як швидко настане довгоочікувана перемога у боротьбі за нашу НЕЗАЛЕЖНІСТЬ.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Чому важлива психологічна підтримка під час війни – розповідає психологиня Олена Будько

Вигорання у волонтерів: як собі допомогти та піклуватися про психологічне здоров’я

«Люди звикли до війни»: про труднощі організації благодійних заходів та втому від війни – з перших уст Елліс Мурр

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111
Merezhyvni red5
_MG_1976
_MG_9191 (3)j