Без медикаментів: що має бути в офісній аптечці

У вашому офісі є аптечка? А чи знали ви, що в офісній аптечці не повинно бути ліків? Розповідаємо про аптечку та про те, якою вона повинна бути в умовах офісної роботи.

Так, згідно з західними стандартами, аптечки в офісах та інших публічних місцях не мають містити медикаментів. Домедичну допомогу надають до приїзду медиків і вона передбачає заходи з базової підтримки життя, за протоколом BLS (basic life support) від Європейської ради реанімації.

Склад аптечок в Україні затвердили ще за часів Радянського Союзу. У таких наборах – відсутні засоби для порятунку життя. Приміром, якщо вам потрібні засоби для зупинки кровотечі для проведення серцево-легеневої реанімації. Втім, у закордонних аптечках такі засоби відіграють роль основних.

Якщо ваш лікар погодив склад аптечки спеціально для вашого користування, то ви можете вільно користуватися нею. Але якщо йдеться про офіс чи компанію, то склад повинен бути зовсім інакшим.

ЩО Ж МАЄ БУТИ В ОФІСНИХ АПТЕЧКАХ ТА У ПУБЛІЧНИХ ПРОСТОРАХ?

Засоби, які запобігають ускладненню і підтримують постраждалого до приїзду медиків. Вони зберігають життя під час критичних ситуацій, але не долають симптоми. Це можуть бути засоби для зупинки кровотечі, для серцево-легеневої реанімації та засоби для захисту людини, що надає домедичну допомогу. А ще засоби для травм очей чи опіків залежно від специфіки виробництва чи роботи офісних працівників.

Варто розуміти, що головний біль може бути симптомом багатьох інших хвороб. Тому ліки в аптечках можуть ускладнити діагностику. Головний біль може бути спричинений незначними перепадами тиску або навіть інсультом. А якщо під час інсульту дати постраждалому ще й знеболювальний засіб, то це спотворить картину для встановлення діагнозу. Ліки можуть замаскувати крововилив у мізки.

У наших аптечках за ДСТУ – дуже багато «нейтральних» ліків, які не завдають великої шкоди, приміром, валеріанка, яка не зовсім ефективна. А також можна знайти у готових автомобільних аптечках і трамадол – опіоїдний наркотик.

За керівництва Уляни Супрун у МОЗ робив перші кроки, аби в Україні затвердили нові, європейські стандарти аптечок. Але поки їх не ухвалили, це питання на паузі.

В Україні є компанії, яка пропонує готові аптечки за європейськими стандартами. Але тут варто наголосити, що навіть якщо в офісі чи в іншому публічному просторі буде «правильна» аптечка, то цими засобами треба вміти користуватись. Тому важливо, щоб працівники кожного підприємства, офісу чи виробництва пройшли курс із надання домедичної допомоги. І добре, коли такий курс не «авторський», а міжнародний, сертифікований, який викладають за єдиним стандартом у всьому світі.

ЩО МАЄ БУТИ В ОФІСНІЙ АПТЕЧЦІ:

 1. Турнікет для зупинки кровотечі.
 2. Бандаж компресійний для зупинки кровотечі.
 3. Гемостатичний бинт.
 4. Еластичний бинт.
 5. Бинт марлевий.
 6. Серветки марлеві.
 7. Пластир у рулоні.
 8. Рукавички нітрилові.
 9. Маска-клапан для серцево-легеневої реанімації.
 10. Антисептик для рук.
 11. Ножиці атравматичні.
 12. Серветки протиопікові.
 13. Термоковдра.
 14. Пакет холодовий.
 15. Пакет зігрівальний.
 16. Маркер.

Це базовий набір аптечок. Залежно від специфіки організації, підбирають додаткові елементи. Кількість цих засобів також регулюють відповідно до кількості працівників в офісі.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР