Куди здавати ялинку після свят на Волині та у Луцьку

Свіжозрубані дерева, які не продали до свят, викидали одразу біля стихійних ринків. Подекуди дерева приїжджали на ринок вже жовтими. Їхня доля невідома – переважна частина опинилась на звалищі, де вони, як і будь-які органічні залишки, з часом почнуть виділяти метан, викиди якого впливають на зміни клімату та є доволі небезпечними для здоров’я.

Існує думка, що ялинка розкладається на звалищі, так само як і в лісі. Проте в природному середовищі розкладання відбувається зовсім інакше. Перегниваючи та контактуючи з повітрям, такі дерева стають частиною екосистеми, добривом для інших дерев та домівкою для тварин.

А потрапляючи на звалище, ялинки втрачають можливість розкластися природно та замість того, щоб перетворитися на добриво, починають активно виділяти газ. Метан підтримує процес горіння впродовж довгого часу. Окрім цього, у тілі звалищ є повітряні кишені, утворені через накопичення габаритного сміття, де й поширюється вогонь. Те, що здається тлінням і збоку схоже на звичайний дим, призводить до неконтрольованих пожеж. Оскільки серед сміття зустрічається не тільки деревина чи папір, а ще й пластик, будівельні матеріали та небезпечні відходи — все, що здіймається в повітря, може виділяти канцерогенні речовини.

КУДИ ЗДАТИ ЯЛИНКУ ПІСЛЯ СВЯТ НА ВОЛИНІ ТА У ЛУЦЬКУ?

Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства надає інформацію щодо повернення нереалізованих ялинок та сосен для подальшої переробки на паливну тріску. Повернути нереалізовані ялинки та сосни у держлісгосп для подальшої переробки можуть підприємці та всі волиняни. Деревця можна просто привезти до лісгоспу без домовленостей або ж попередньо зателефонувавши за номером, відповідно до розміщення пунктів приймання.

А ще ялинки та сосни рекомендують складати окремо біля контейнерних майданчиків зі сміттям, не перемішуючи з іншими відходами. Адже далі ще зелені деревця везуть у луцький зоопарк, де вони слугуватимуть кормом для тварин. Сухі ж ялинки та сосни надалі використовуватимуть як паливо для котельні «Луцькспецкомунтрансу».

The Carbon Trust підрахував вуглецевий слід двометрового дерева, що опинилось на звалищі, й виявилося, що одна ялинка викидає в атмосферу 16 кілограмів CO². Натомість середній показник вуглецевого сліду британців становить майже 10 000 кілограмів щороку.

ЯК ДАТИ ЯЛИНЦІ ДРУГЕ ЖИТТЯ

Якщо у вас є бажання пересадити ялинку в горщику та пересадити її у відкритий ґрунт, то варто перевірити, чи все гаразд із коренем деревця. Ялинку варто ставити якомога далі від джерел тепла.

А також не потрібно забувати про те, що її варто регулярно  обприскувати та поливати 1-2 рази на тиждень, щоб земля залишалася злегка вологою. А до висаджування дерево потрібно винести в прохолодне й вологе місце з температурою не нижче нуля.

Якщо ви чули про те, що ялинку можна залишити на балконі, то не довіряйте таким порадам. Це працює лише для засклених лоджій із плюсовою температурою. Якщо температура на балконі низька, то земля в горщику швидко промерзає й дерево гине. Перед висаджуванням варто проконсультуватися із фахівцем.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”4″ column_number=”4″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”13630, 15230, 15140, 15241″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”15140, 15106, 10414″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 14045, 12520″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_MG_1976
How to sleep (6)1111111111
chernobyl-by-craig-mazinv
LE CHARMIE
1376fjdkd111111111111
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2