Без примусу: як батькам правильно змотивувати дитину до занять спортом?

Багато сучасних батьків з ранніх років віддають дитину на спорт та змушують наполегливо тренуватися. Саме батьки мріють про олімпійські перемоги, спортивну славу та власні закриті гештальти.

Без сумнівів, будь-які спортивні заняття мають безліч переваг, але примус дитини до складних фізичних навантажень та нецікавих вправ негативно впливає на її емоційний стан.

Таку філософію підтримують у луцькому спортивному клубі художньої гімнастики «СПОРТ ЕСТЕТ». Професійна команда тренерів неодноразово наголошує на важливості поєднання власного бажання дитини, професійного підходу тренерів та безумовної підтримки батьків. У матеріалі команда тренерів СК «СПОРТ ЕСТЕТ» відповіла на питання, чому не можна змушувати дитину займатись спортом та як це впливає на її здоров’я.

Про те, як СК «СПОРТ ЕСТЕТ» переживає війну, читайте тут.

Як часто трапляються випадки, коли до вас приходять дітки, які самі не бажають займатися гімнастикою, а їх змушують батьки? Чи закінчуються успіхом такі витівки батьків?

Зазвичай, такі випадки трапляються рідко. Дітям завжди весело та цікаво на першому занятті. Але з часом буває так, що дитина не виспалась, немає настрою, чи не хоче прощатись з мамою і відмовляється займатись. У таких випадках ми стараємось знайти спільну мову з дитиною, зацікавити її до тренування і заохотити до майбутніх.

Чи розуміють батьки, що припускаються помилок, коли змушують свою дитину?

Ми не підтримуємо примус. Усі діти нашого клубу відвідують тренування за власним бажанням. Звісно, трапляються випадки, коли потрібно трішки підтримати дитину, коли вона втрачає мотивацію чи інтерес. Тут на допомогу приходять наші тренери спортивного клубу «СПОРТ ЕСТЕТ». Ми розвиваємо дітей відповідно до їхніх природних можливостей і бажань батьків: хочуть вони професійно займатись, чи для власного розвитку та здоров‘я. Гімнастика – дуже популярний вид спорту, тому в нашому клубі знайдеться місце для кожної дівчинки.

Як ви мотивуєте діток до занять?

Ми стараємось заохочувати дітей і кожного разу придумуємо щось нове. Влаштовуємо фотосесії, організовуємо конкурси, контрольні тренування. Шукаємо підхід до кожної дитини окремо. Комусь подобається суперництво, комусь похвала, а комусь і батіг. Все дуже індивідуально.

Ми постійно розвиваємось та думаємо, як урізноманітнити наші тренування, аби вони не ставали нудними. Проте всі мають усвідомлювати, що художня гімнастика – це спорт, і тут без монотонної роботи нікуди.

Аби стати вашою ученицею потрібно мати такі якості як: ….

У першу чергу це бажання. Бажання стати частинкою цього гарного, витонченого і граційного виду спорту. Звісно, природні дані мають свої переваги: гнучкість, м’які м’язи ніг, високі підйоми та стрункість.

У нашому клубі є місце для усіх охочих. З початкових груп, з часом, дітки переходять до професійної ланки. Якщо раптом комусь тяжко і не все вдається, ми не примушуємо і «не ламаємо» дитину. Ми лише допомагаємо розкрити талант кожної дитини та не шкодимо здоров’ю.

Спортивний клуб проводить набір дівчаток на заняття з художньої гімнастики.

«Наші діти – наше майбутнє! Тому ми повинні створити безпечні умови для відновлення їх улюблених занять художньою гімнастикою. Звісно, не всі мають змогу відновити повноцінно тренування. Але виконання елементарних завдань в домашніх умовах є чудовою альтернативою. Такі тренування підтримують фізичну форму, а м’язова пам‘ять допомагає у цьому.

Навчитись нового й розвиватись щодня – реально. Головне – бажання й підтримка батьків та тренера», – поділилась головна тренерка СК «СПОРТ ЕСТЕТ» Анна Войнаровська.

INSTAGRAM: @sport_estet_rg

@anjyta_voynarovska

FACEBOOK: Sport Estet

Тел.: +38 (050) 161 60 65.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Наші діти – наше майбутнє!»: СК «СПОРТ ЕСТЕТ» проводить набір дівчаток

«Розтяжка – це важко, але я не плачу»: найменші вихованки СК «СПОРТ ЕСТЕТ» поділились секретами ідеальної розтяжки

«Змагання для глядачів – це свято, для гімнастки – це хвилювання», – головна тренерка СК «СПОРТ ЕСТЕТ» Анна Войнаровська

«Чемпіонками стають найвитриваліші», – головні тренерки СК «СПОРТ ЕСТЕТ»

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР