Мастхев кожного українця: 7 брендів, які створюють етнічний одяг

Вже цього четверга, 19 травня, в Україні відзначатимуть День вишиванки. У когось є власна сорочка, передана крізь покоління, у когось – вишита власноруч, а у когось – придбана в українського виробника. Саме про них ми розповімо детальніше і допоможемо обрати єдину і неповторну вишиванку тим, у кого її ще немає.

ETNODIM

Київський бренд створює сучасний етноодяг у поєднанні з народними традиціями. У його колекціях представлені моделі як для жінок, так і для чоловіків та дітей. Основним матеріалом для виробництва є натуральний льон. Творці бренду формулюють власну ідею так: «Етнічний одяг потрібно розвивати. Це один з важливих елементів української ідентифікації. Створюючи вишиванки, кожен з нас не просто виробляє продукт, а творить українську історію».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як лучанки святкують День вишиванки?

2KOLYORY

Сімейний бренд вишитого одягу функціонує з 2015 року і встиг завоювати неабияку популярність серед українців. Серед асортименту представлені вишиванки, вишиті блузи та спідниці, сукні-вишиванки, а також аксесуари: намисто, сережки, віночки, пояси. Під час виробництва бренд поєднує традиції українського народу та світові тенденції, створюючи сучасний одяг з вишивкою і вишиванки, які можна носити і на щодень, і на особливі події.

ЗERNO

Український бренд одягу та аксесуарів, філософія якого втілена в довговічному дизайні та фольклорних мотивах. Для своїх виробів творці використовують виключно натуральні матеріали: конопля, бавовна, шовк, вовна, а також глина, скло та дерево. До того ж, ЗERNO наголошує на екологічній відповідальності та збереженні природних ресурсів у епоху надмірного споживання.

VALA

Український бренд, що об’єднує у своїх виробах світові тренди та етнічні мотиви. Серед асортименту представлені жіночі і чоловічі лінійки вишитого одягу. Vala спеціалізується на сучасній авторській вишивці. Візерунки на речах виконані машинною вишивкою за мотивами національних орнаментів.

ЕДЕЛЬВІКА

Відомий луцький бренд був заснований у 1994 році і вже понад 20 років дарує неповторний вишитий одяг не лише волинянам, а й жителям усієї країни. Творці «Едельвіки» вважають власною унікальністю те, що вони розпочинають процес з виготовлення тканини та закінчують готовим одягом.

VITA KIN

Сукні-вишиванки цього бренду можна побачити на багатьох світових знаменитостях, а також серед вітчизняних зірок. Дизайнерка Віта Кін відзначає, що перші колекції бренду були натхненні власною українською спадщиною та її відомими візерунками вишивки. З плином часу дизайнери почали застосовувати інші ремісничі техніки, розроблені та збережені протягом століть культурами з усього світу.

VARENYKY FASHION

Varenyky Fashion – бренд, який створює дизайнерські вишиванки для всієї родини. Колекції створені в етностилі, що поєднує сучасні світові тренди з віковими традиціями народної вишивки. Цікаво, що орнаменти вишивки бренду розроблені в консультації з етнологами, базуються на давніх оберегах, що захищають їх власників.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Лілія Літковська закликала допомогти Маріуполю на своєму показі в Лондоні

Як стилізувати вишиванку у повсякденний гардероб

Найтрендовіші шовкові хустини від українських брендів, які стануть мастхевом вашого гардеробу

«Я сказала так»: тренди весільних суконь 2022 від світових і українських дизайнерів

4 небанальні ідеї для патріотичного манікюру

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР