5 секретів безпечного бігу взимку

Так-так, ми розуміємо, що біг і зима для багатьох є зовсім несумісними поняттями. Однак ми переконані, що є велика кількість прихильників пробіжок навіть взимку. Адже біг – це чудовий спосіб привести фізичний і моральний стан у норму, а також збільшити рівень вітаміну D. Тому для тих, хто відданий спорту та для тих, хто хоче почати бігати взимку, ми ділимося правилами, які допоможуть зробити пробіжку безпечною та кайфовою.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 5 яскравих образів для спорту від NASS

Обираємо правильний одяг

Базою повинна стати термобілизна чи одяг з матеріалу, який зберігає тепло. Не варто обирати речі з бавовни, оскільки вони залишатимуться вологими від поту і створюватимуть зайвий дискомфорт. Поверх термобілизни одягайте пуловери чи флісову кофтину. Верхнім одягом має бути водонепроникна куртка, яка захистить від дощу чи снігу. Крім цього, вона зберігатиме стабільну температуру вашого тіла й ізолюватиме від вітру тощо. Також не забувайте про рукавички та шапку. Кросівки для бігу мають бути зручними та не слизькими. Тому радять обирати варіанти з протектором, який забезпечує зчеплення із замерзлою та слизькою землею.

Експерти радять одягатися згідно з температурними показниками погоди:

  • від -1 до -6°C: кофта, вітрозахисна куртка, лосини, рукавиці, пов’язка;
  • від -6 до -12°C: дві кофти, лосини, рукавиці, пов’язка або шапка, вітрозахисні куртка та штани;
  • від -15°C і нижче: дві кофти, лосини, вітрозахисні штани та куртка, рукавиці, пов’язка або шапка, лижна маска.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Спорт з температурою: про тренування під час застуди від луцького тренера

Розминка

Це основа основ для ефективного бігу і занять спортом загалом. Досвідчені бігуни знають цей обов’язковий етап, а ось новачки прагнуть зробити все і відразу, часто забуваючи про базову розминку для всього тіла. Крім цього, вона сприяє розігріву тіла і припливу крові, а це є напрочуд важливим у холодну пору року. Присідайте, стрибайте та робіть випади – це найлегший і найшвидший спосіб розім’яти тіло.

Захист шкіри

Під час бігу відкритою зоною залишається ваше обличчя. Якщо сонце активне, а на вулиці багато снігу, краще подбати про шкіру обличчя завдяки сонцезахисному крему з SPF не менше 30. Також подбайте про зволоженість губ, адже зимове повітря сухе. Подбайте про гігієнічну помаду для таких випадків.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Все про догляд за шкірою губ

Водний баланс

Хибна думка, що підтримувати водний баланс потрібно лише влітку. Під час зимового бігу вам також необхідно подбати про регулярне пиття. Навіть якщо ви не так сильно потієте, ви все одно втрачаєте рідину. Переконайтеся, що ви п’єте стільки, скільки потрібно для середньої денної температури.

Бігайте у безпечний час та безпечному місці

Не експериментуйте з маршрутом вашої пробіжки. Ви можете не знати наскільки безпечною є та чи та дорога, де може бути ожеледиця тощо. Тому щоб мінімізувати ризик травм – бігайте у знайомих місцях.

Також краще робити це у світлу пору доби, адже взимку швидше темніє і можна так само травмуватись чи потрапити у небезпечне місце. Ідеальний варіант – сонячний ранок в морозні дні.

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як спорт впливає на якість сексу?

Спортивний догляд: як готувати шкіру до тренувань

Фітнес для мам: як повернути форму після пологів

«З понеділка»: як знайти мотивацію і дійти до бажаного результату?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
le carassin
Screenshot
PYJAMAZZZ_SD_24_09
herbalcraft
3067c6ddbc69ec52a0614b8b2ab2e6861111111111111111111111
Співзасновникит
-сайт-new-_2_
IMG_7174
31489e7865e09ca11111111111111111
IMG_19991111111111111