Так склалося, що чоловіки значно менше часу приділяють власному здоров’ю, рідше ходять до лікарів та проводять планові обстеження. Для них є більш звичним поняття «перетерпіти» та не зважати на сигнали власного організму. А коли це стосується інтимного здоров’я, то й поготів. Проблеми з ерекцією, зниження лібідо тощо – те, про що чоловіки не говорять в голос та соромляться.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Психологічні причини, чому вам не хочеться сексу
Без сумнівів, для багатьох це є особистою проблемою через поширену токсичну маскулінність у суспільстві, зокрема і під час війни, коли чоловікам (ніби то) заборонено проявляти слабкість та скаржитися. Насправді ж, з цими проблемами потрібно боротися та вчасно звертатися до лікарів. Розберімося у матеріалі з тим, чому у чоловіків виникає еректильна дисфункція, що впливає на зниження лібідо та сексуальне здоров’я.
СПРАВА НЕ У ВІЦІ
Одним з найпоширеніших міфів про чоловіче здоров’я є твердження, що ерекція з віком зникає. Однак, вона лише може погіршуватися із віком, але вік не є причиною, а лікування еректильної дисфункції можливе в будь-якому віці.
Головне – не ставити на собі хрест і гадати, що без сексу можна прожити, чи бігти шукати нові стосунки в сподіванні на сильніше збудження. Адже еректильна дисфункція стосується і фізичного здоров’я, і психічного.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Криза середнього віку у чоловіків: що необхідно знати
ФІЗІОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ
Серцево-судинні хвороби. Фізіологічні, або органічні, причини найчастіше пов’язані з судинними проблемами, як-от атеросклероз і недостатність венозного тонусу. Їх спричиняють усі ті ж самі фактори ризику, що і серцево-судинні хвороби – паління, надлишкова вага, цукровий діабет, сидячий спосіб життя тощо.
Зайва вага та діабет другого типу також мають неабиякий вплив на проблеми з ерекцією. Діабет 2 типу втричі підвищує ризик проблем із ерекцією. До них додаються атеросклероз – відкладання в стінках судин ліпопротеїнів (переносників жирів), клітин імунної системи та підтримка там запалення, та гіпертензія – постійний високий тиск.
Вісцеральне ожиріння. Ця проблема пов’язана з зайвим жиром не під шкірою, а між внутрішніми органами, що теж порушує баланс холестеролу в крові та служить джерелом постійного запалення. Все це погіршує стан серця, судин і пенісу.
Збільшення простати. Почасти це вікова проблема, але подекуди це відчутно впливає на ерекцію та сечовиділення. Простатит також спричиняє еректильну дисфункцію, хоч і тимчасову.
Гормональні порушення: гіпогонадизм, порушення роботи щитоподібної залози, або надлишок пролактину через пухлину.
ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ
Передусім, якщо причиною вашої проблеми є саме психологічні моменти, то це не применшує необхідності звернутися до лікаря. Зокрема, психологічними причинами порушення статевої функції можуть бути:
- сильний стрес, виснаження, емоційна напруга;
- недостатня кількість сну, що сприяє тривожності;
- низька самооцінка, життєва криза;
- завищені очікування щодо себе чи партнерки;
- тривала відсутність сексуального життя і мастурбації призводить до погіршення потенції.
Якщо ви помічаєте у себе якісь з вищеперелічених симптомів, а проблеми з ерекцією та сексуальним життям є частими – це привід піти до лікаря.
Коли ж це є одиничним випадком, можна звернутися лише у профілактичних цілях.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Запах пристрасті: як ефірні олії впливають на лібідо
Секс і стрес: як зберегти сексуальне життя у складні часи
Як спорт впливає на якість сексу?
Вусопад: чому чоловіки з різних куточків світу відрощують вуса у листопаді?