Спальне питання: як обрати постіль

Постільна білизна не менш важлива за спідню, адже вона необхідна для повноцінного людського відпочинку та сну. Якщо ви підберете відмінний комплект, то здоровий сон та гарне самопочуття будуть з вами упродовж цілого дня. Як же обрати постільну білизну? Дізнаємося про правила та особливості підбору цього атрибуту для спальні разом.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як правильно обирати одяг для сну?

Як правильно обирати одяг для сну?

З ЧОГО ПОЧАТИ?

Зверніть увагу на щільність переплетення волокон тканини, тобто на кількість ниток на квадратний сантиметр. Чим щільніший матеріал, тим довше він прослужить. Постільна білизна з низькою щільністю може довго не затриматися у вашому домі, адже є ймовірність, що вона зіпсується вже після кількох циклів прання. Однак інформацію про щільність не завжди розміщують на упакуванні товару.

Зберігайте собі це поділ, аби не розгубитися під час вибору.

  • низька щільність – 20-30 волокон на кв. см (батист);
  • щільність, нижча за середню – 35-40 ниток на кв. см (льон);
  • середній показник – 50-65 волокон (льон, бавовна);
  • щільність, вища за середню – 65-80 шт. (турецький шовк);
  • висока щільність – 85-120 волокон на кв. см (сатин, перкаль, китайський шовк);
  • дуже висока – 130-280 ниток на квадратний сантиметр (сатин, японський шовк).

ЗВЕРТАЙТЕ УВАГУ НА АРОМАТ

Новий набір постільної білизни не повинен пахнути хімікатами, фарбою чи пліснявою. Надто різкий запах барвника натякає на низьку якість виробів, які швидко втрачатимуть колір під час прання. Інтенсивність забарвлення з лицьової і з виворітної сторін не мають сильно контрастувати одна з одною. Спершу обов’язково варто оцінити якість барвників. Як це зробити? Обов’язково перегляньте значення максимально допустимої температури прання, зазначеної на етикетці. Лайфхак: якщо побачите цифру за 60°С, то це ознак того, що фарба цілком стійка і не втратить яскравості після першого ж прання.

КОЛІР

Якщо на тканині є яскравий принт, то це означає, що під час виробництва використали багато закріплювача для того, щоб фарба не облізла після прання. Проте закріплювач упливає на якість постільної білизни й за кожного прання його кількість зменшується. Через це змінюється й колір постелі. Тому віддавайте перевагу саме світлішим тканинам, бо на них витрачають менше закріплювача.

ПОШИТТЯ

Пошиття комплекту відіграє особливу роль. Якісний спальний текстиль, в який будуть поміщені ваші ковдра і подушка, має подвійні шви, край тканини прихований вглиб. Щоб переконатися, огляньте наволочку і підковдру з вивороту. Одинарний шов і необроблений край говорять про неякісні вироби, купувати такий комплект на ліжко не варто. Нитка, якою зшита майбутня двоспальна або односпальна постільна білизна, повинна бути міцною і відповідати загальному забарвленню матеріалу. Високої якості наволочка, простирадло і підковдра не можуть бути зметані дешевою ниткою якого завгодно кольору, адже шов повинен бути рівним.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 5 українських брендів постільної білизни з льону

5 українських брендів постільної білизни з льону

МАТЕРІАЛ

Синтетику у чистому вигляді не рекомендують обирати для повноцінного сну. Щоб отримати повноцінний відпочинок, людське тіло повинно торкатися тканини з натуральної сировини. Але розумне додавання синтетичних компонентів позитивно впливає на якість, зносостійкість і довговічність матеріалу. Сімейну постільну білизну або комплект в дитячу обирають дуже ретельно – від цього залежить комфорт і здоровий сон. У наш час з’явилася безліч тканин: сатин, бязь, атлас, ранфорс.

БЯЗЬ

Її обирають для зимового сезону. Цей бавовняний натуральний матеріал відрізняється невисокою вартістю і приємною текстурою. Це суміш бавовни з поліестером у співвідношенні 80:20. За відчуттями постіль із бязі твердувата, трохи жорстка й добре тримає тепло. Ця тканини майже не сідає після прання, на відміну від інших натуральних тканин.

РАНФОРС

Міцний і зносостійкий. Якщо звернути увагу на склад, то виявите стовідсоткову бавовну без домішок і добавок. Щільність переплетення ниток цієї тканини перевищує аналогічні показники вищезазначеної тканини бязь або й льону. Гігроскопічність (здатність вбирати вологу) виробів з ранфорсу не перешкоджає природній повітряної циркуляції в жарку пору і збереже тепло в холоди. Взимку така одно-, двоспальна або полуторна постільна білизна буде зігрівати, а влітку подарує приємну прохолоду в спекотну ніч.

БАВОВНА

Справжня класика для пошиття постільної білизни. Гігроскопічність тканини, її здатність «дихати» дає можливість повітрю прекрасно циркулювати і не «парити» сплячого, ліквідуючи вологу, що з’явилася. Обравши цю тканину, ви обираєте комфорт, довговічність у використанні, антисептичний ефект і екологічну чистоту.

ШОВК

Розкіш та романтика – така білизна це про бездоганну спальню. У спекотну пору дуже приємно спати на шовковому простирадлі, адже натуральний матеріал освіжить шкіру. Подушка, одягнена в шовк, буде менше нагріватися. Прання та прасування повинні бути дуже акуратними, щоб випадково не зіпсувати шовковий комплект.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Перша у Луцьку екопральня: чому варто звернутися до професіоналів 

Як покращити якість сну та позбутись безсоння?

Як менструальний цикл впливає на сон жінки

Без ґаджетів та кофеїну: як подолати безсоння

Walking sleepwear: історія українського бренду Sleeper

Свідомий підхід. Найпопулярніші еко-готелі світу для відповідальних туристів

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11