Гель-лак: шкода чи користь?

Гель-лак – вже давно не новинка для нас, а навіть іноді необхідність. Сучасна жінка не уявляє свій образ без гігієнічного манікюру, нарощення та дизайну на нігтиках. За допомогою гель лаку ми можемо зробити яскравий акцент, укріпити нігті та не перейматися їхнім виглядом принаймні 2 тижні. Нарощені чи свої, з мигдальною чи квадратною формою, короткі чи довгі, з дизайном чи без – варіантів безліч. Кожна жінка обирає свій зручний розмір. Чи шкодить гель-лак нашим нігтям? Розбираємось разом.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Цнотливий манікюр – новий тренд у нігтьовій індустрії

Цнотливий манікюр – новий тренд у нігтьовій індустрії

ЧИ БЕЗПЕЧНИЙ ГЕЛЬ-ЛАК?

Хімічні речовини та смоли, які містяться у складі гель-лаку, проникають в структуру нігтя та покривають всю його поверхню. Виходить, що ніготь «не дихає» та пересихає. Це є найпершим мінусом. Під час нанесення гель-лаку нігтьову пластину протирають та очищують різними спиртовмісними та кислотними засобами, а іноді й бондами (засіб, який з’єднує гель-лак і натуральну пластину). Деякі майстри можуть додатково спилювати захисний шар пластини. Це все травмує та змінює природну структуру нігтя.

Але також є й плюси. Гель-лак слугує захистом від шкідливих речовин і не дає їм проникати всередину. Це важливо для тих, хто працює з кислотами, хімічними засобами чи постійно носить латексні рукавички, що пересушують шкіру та нігті. Також гель лак буде корисним для тих, у кого слабкі нігті, що часто ламаються та розшаровуються. Манікюр допомагає уникнути травм і дискомфортних відчуттів.

Впевнені, що ви пам’ятаєте той стан нігтів, коли ви щойно зняли гель-лак. Це слабка, пошкоджена пластина, яка може розшаровуватись. Проведіть двомісячний експеримент, який дасть зрозуміти, які ваші натуральні нігті. За перший місяць відростає поверхня, яка була під гель-лаком, а за інший – здорова пластина.

Найкраща новина в тому, що нігті оновлюються, тому найважливіше – не допустити травми в його ростковій зоні, яка розташована частково біля кутикули, а частково – під нею. Ця зона безпосередньо впливає на ріст нігтя. Якщо її постійно пошкоджувати, наприклад, то на нігтях з’являються горизонтальні смужки, які вказують на травмування росткової зони. Або ж коли кутикулу сильно обрізають і росткова зона пересихає, на пластині з’являються щербинки. Тому важливо зволожувати кутикулу та неагресивно її прибирати.

ЧИ МОЖНА НОСИТИ ГЕЛЬ-ЛАК ПОСТІЙНО?

Якщо ви маєте часову та матеріальну можливість оновлювати манікюр кожні 2 тижні, то у цьому немає нічого кримінального. Але є одне «але». Варто робити  перерву на місяць раз у пів року. За цей час нігтьова пластина матиме можливість оновитися. Також важливим моментом є якість матеріалів та професійність майстра. Бажано не спилювати поверхню нігтьової пластини та стежити, щоб майстер перед нанесенням не пошкодив її.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: До кінчиків пальців: чому нігті ламаються та як правильно за ними доглядати?

До кінчиків пальців: чому нігті ламаються та як правильно за ними доглядати?

ЯК ЛАМПА ДЛЯ СУШІННЯ ВПЛИВАЄ НА НІГТІ?

Така лампа призначена для з’єднувальної функції між шарами гель-лаку та нігтями. Ультрафіолет не проникає власне у пластину. Тому лампа ніяк не впливає на нігті.

Існує міф, що саме лампа для сушіння так підсушує шкіру рук. Але річ не в лампі, а в засобах. Спочатку вам знімають попередній гель-лак засобом, який зазвичай сушить ніготь і шкіру довкола нього. Потім протирають пластину дегідратантом, який знежирює її, щоб гель-лак закріпився. Далі наносять базу, один-два шари пігменту та закріплювач, який усе це просочує. Наприкінці готовий манікюр протирають іншим засобом, який знімає липкий шар. Майже усі з цих засобів сушать шкіру.

 

КОМУ ЗАБОРОНЕНО РОБИТИ МАНІКЮР З ГЕЛЬ ЛАКОМ?

  • Вагітним

Вагітним робити манікюри гель-лаком чи будь-якими акриловими засобами, а також нарощувати штучні нігті не рекомендується. Випаровування під час сушіння покриття можуть викликати алергічні реакції. Також варто одягати маску, коли спилюють гель-лак, аби на слизові не потрапляли його частинки.

  • Людям з алергією на хімічні речовини

Алергія може бути і на випаровування під час манікюру, і на компоненти лаку чи засіб для його зняття.

  • Людям із грибком нігтів

Грибок і так є на травмованих нігтях, а гель-лак лише погіршує ситуацію. Цю проблему треба лікувати, а не приховувати.

  • Людям з ендокринними захворюваннями

У людей із цукровим діабетом чи важкими формами щитоподібних захворювань гель-лак майже не тримається через гормональні зміни в організмі. Також краще не проводити процедури, які порушують цілісність шкіри (обрізний манікюр чи педикюр), оскільки заживання триває довго через порушення мікроциркуляції. Натомість можна робити необрізний манікюр із використанням кератолітичних засобів (молочна, саліцилова, мигдальна кислота), що пом’якшують роговий шар.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

До кінчиків пальців: чому нігті ламаються та як правильно за ними доглядати?

Як зберегти молодість рук?

Цнотливий манікюр – новий тренд у нігтьовій індустрії

Нашвидкуруч: все про макіяж кінчиками пальців

Як помилки у макіяжі можуть стати родзинкою

Все про ін’єкції колагену

 

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45