Холодна погода після застудних захворювань, стресу чи високої температури. Чи не кожному знайома проблема герпесу чи так званої «застуди на губах». Чому з’являється ця проблема, як його лікувати і чи можливо позбавитися раз і назавжди? Дізнаємося разом.
Герпес – дуже поширена вірусна інфекція. У здоровому організмі вірус може «ховатися» у нервових клітинах, натомість після зниження імунітету виникати повторно. Зазвичай його супроводжують печіння, біль, свербіж. Потім можна відстежити дрібні пухирці (везикули) з прозорим чи мутним умістом. Потім вони покриваються кірочкою, а опісля лише загоюються. Часто від виникнення симптомів до їхнього регресу може минути 5–7–10 днів, а то й два тижні.
ЯК ВИНИКАЄ ГЕРПЕС?
Герпес на губах переважно викликаний вірусом герпесу 1 типу – Herpes simplex virus type 1 (HSV-1). Передається цей вірус герпесу від людини до людини такими способами:
- під час спільного користування косметичними або гігієнічними засобами для губ, а також посудом зараженої людини;
- під час поцілунків, якщо в одного з партнерів на губах є висипання або свербіж.
Залежно від імунітету та індивідуальних особливостей організму, його симптоми можуть відрізнятися. Інколи ви можете навіть не здогадуватися про те, що він циркулює в їхній крові.
КОЛИ ВИНИКАЄ ГЕРПЕС?
В активну стадію вірус може переходити хвилеподібно, з’являтися і зникати з різною періодичністю. Це залежить від загального стану імунітету людини.
Ви могли помітити, що хтось страждає від герпесу на губах раз на кілька тижнів, а хтось – раз на кілька років. Жінки часто страждають від герпесу в період менструації. А ще вірус може розвиватися у тих, хто страждає на проблеми зі шлунково-кишковим трактом.
Загострення герпесу, зазвичай, відбувається до 3–4 разів на рік, якщо ці епізоди трапляються частіше – потрібно звернутися до лікаря та пройти додаткове обстеження. Вірус активується за умови слабкого імунітету, тому часто він нагадує про себе під час вагітності. Зниження функціонування захисних сил жіночого організму в цей період – нормальне явище, і щоб попередити часті рецидиви герпесу, лікар може підібрати спеціальні препарати. Справді, існують випадки, коли він активізується раптово. Але частіше вірус залишається в нервових вузлах (гангліях) і чекає вдалої нагоди: переохолодження, стресу, менструації, порушення метаболізму, бактеріальних захворювань.
ЯК ЛІКУВАТИ ГЕРПЕС?
Вірус герпесу не є небезпечним. Однак кожен, хто знає про цю проблему, може пригадати, що його загострення приносить багато неприємних відчуттів та негативно впливає на щоденну активність людини. Для зменшення частоти і тривалості таких проявів використовують постійну чи періодичну терапію системними противірусними препаратами тільки за призначенням і схемою, яку визначає лікар. На жаль, вакцинуватися від герпесу не можна, але найважливіша рекомендація – це, звісно, підтримання та зміцнення вашого імунітету.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Тріщини на п’ятах: причини виникнення та способи лікування
Червоні цятки на шкірі або ангіоми: що це і як боротися?
Що таке ретинол та як він впливає на нашу шкіру?
Як сидячий спосіб життя впливає на здоров’я?
Порятунок від зморшок: як колаген впливає на шкіру та волосся
«Шукайте гойдалку або автомобіль»: практичні поради, як подолати надмірну тривожність
Секрет інтимного здоров’я: психологічні причини жіночих хвороб