жінка

Секрет інтимного здоров’я: психологічні причини жіночих хвороб

Здорова жінка – ресурс, який дає можливість їй насолодитися життям, у відчутті безпеки реалізовувати свої таланти, народжувати, будувати стосунки, творити блага, гроші, успіх тощо.

Сьогодні особливо актуальною є ця тема, оскільки велика кількість жінок, які хворіють «по-жіночому» збільшується в геометричній прогресії. Розглядаємо психосоматику жіночих захворювань разом із луцькою психологинею та героїнею постійної рубрики Юлією Дзюбою.

ЮЛІЯ ДЗЮБА

Стрес, емоційні перевантаження, нервове виснаження та підвищена тривожність негативно впливають на стан всього організму, а першими реагують, зазвичай, матка та яєчники.

А про зв’язок між шкірними захворюваннями (акне, вугрі, фурункули) та психологією людини Юлія розповідала у спеціальному матеріалі для SPACE.

Отож, йдемо в глибину. Не секрет, що наша психіка є причиною більшості наших тілесних симптомів та захворювань. Саме на цьому рівні формується проблема, яка далі знаходить відображення у тілі й саме у розрізі психіки потрібно її лікувати – шукати причину, а не просто медикаментозно усувати наслідки. Почнемо зверху вниз.

релакс

ПРОБЛЕМИ З МОЛОЧНИМИ ЗАЛОЗАМИ

Молочні залози (груди) – орган, основна функція якого це вироблення молока для вигодовування потомства. Коли жінка стає гіперопічною і метафорично хоче «нагодувати» всіх – дітей, чоловіка, батьків, подруг – привіт, проблеми з грудьми (кіста, мастопатія, фіброаденома тощо).

Надмірне хвилювання за когось, опіка, бажання допомогти часто грає злий жарт з жінками. Так, одне з наших призначень у житті – це піклування про дітей, чоловіків, батьків, але дуже важливо регулювати рівень своєї відповідальності та не перебирати на себе відповідальність за вирішення проблем, життєвих завдань інших.

Все, що «пере», «гіпер» – веде до хвороб.

Вихід є, навіть піклуючись про інших, варто не забувати про себе і контролювати рівень турботи про інших. Час для себе – це час, коли жінка оздоровлює свою жіночу систему та душу.

ПРОБЛЕМИ З МАТКОЮ

Основними функціями матки є виношування потомства. Це місце жіночої сили, нашої жіночної енергії. Звідси випливають причини різноманітних захворювань (міома, ендометріоз, аденоміоз, збої менструального циклу тощо).

– Ситуації пов’язані з відчуттям «я не зможу зачати, виносити, народити»;

– ситуації пов’язані з розкриттям жіночої сили (жінка відчуває, що у взаєминах вона не може розкритись, не відчуває безпеки);

– не приймає себе, як жінку; вважає, що бути жінкою – це ноша, тягар;

– не розвиває і не приймає свою жіночність (ранній клімакс, порушення менструального циклу)

– страх завагітніти, страх пологів;

– ситуації, пов’язані з незадоволеністю взаєминами з партнером;

– відчуття приниження;

– сприйняття сексу як насилля.

втома

ПРОБЛЕМИ З ШИЙКОЮ МАТКИ

(Ерозія, цервіцит, дисплазія тощо)

Функції – захист матки і пересування сперматозоїдів до яйцеклітини (метафорично проводить чоловіка до жінки).

 

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАНЬ ШИЙКИ МАТКИ

– Територіальний конфлікт жіночого типу (для жінки чоловік – це її територія), тобто немає партнера і відчуття неповноцінності, втрата партнера або відчуття невпевненості в партнері;

– сприйняття себе небажаною для партнера;

– конфлікт розставання;

– незадоволеність своїм сексуальним партнером;

– конфлікт сексуального розділення – втрата бажаного контакту;

– мій партнер не такий, якого хотілося б мені;

– відчуття своєї сексуальної непривабливості;

– ситуації, пов’язані з втратою соціального статусу (відчуття на кшталт «я не успішна»).

– втрата або страх втрати (дитини, близької людини, партнера, домашньої тварини, території, роботи, грошей);

– відчуття провини («Я не така жінка, мама, донька» тощо).

жіноче здоровя

ПРОБЛЕМИ З ЯЄЧНИКАМИ

(Кіста, аднексит, полікістоз та інше)

Основні функції – дозрівання яйцеклітин та вироблення жіночих гормонів. Вони нам потрібні для продовження роду.

 

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАНЬ ЯЄЧНИКІВ

– Втрата або страх втрати (дитини, близької людини, партнера, домашньої тварини, території, роботи, грошей);

– відчуття провини («я не така жінка, мама, донька» тощо).

ПРОБЛЕМИ З ВАГІНОЮ ТА ЕПІДЕРМІСОМ ЗОВНІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

(Кандидоз, вагініт, інфекції тощо)

Основна функція – статевий контакт.

 

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАНЬ ВАГІНИ ТА ЕПІДЕРМІСОМ

– Конфлікт розділення – втрата бажаного контакту або наявність неприємного контакту;

– неспроможність попередити небажаний сексуальний контакт;

– страх сексу;

– відчуття забрудненості – вам здається, що вас осквернили, обізвали; контакт з чимось неприємним – перебування на території, яка в вашому розумінні брудна, небезпечна.

Біологічний зміст захворювань вагіни – зниження чутливості, щоб не відчувати неприємний контакт або забути втрату приємного контакту. Для жінки згода на небажаний сексуальний контакт – злочин проти її здоров’я!

 

Кожна жінка зобов’язана вбудувати в собі переконання: «Я не повинна робити в інтимних стосунках те, чого я не хочу робити!» Висновок: для жіночого здоров’я є вкрай важливим відчуття жінкою своєї цінності незалежно від того, чи є у неї чоловік чи немає, є у неї діти чи немає. Відчуття власної індивідуальної жіночності, сексуальності, привабливості не менш важливе. Кожна з нас неповторно красива!

Брати відповідальність за своє життя на себе і дозволити собі віддати відповідальність, яку ти взяла на себе за інших – адресатам. Так ти розкриєш свою силу і бачиш можливість іншим відчути їхню силу. Відчуття власної гідності – лише я вибираю з ким, як і за яких обставин я будую взаємини і розриваю їх!

Дозволити собі чути своє тіло і не зраджувати його.

Насолоджуватись тим, що ти Жінка.

Я завжди за профілактичні методи! Але коли вже є симптоми, то відрізати, залікувати – не завжди вирішує питання. Тому занурюймося в себе і допомагаймо тілу зрозуміти, який меседж для покращення твого життя воно несе.

Адже кожен симптом – це сигнал про те, що щось не так і одночасно напрямок руху для вдосконалення свого життя. Будьмо здорові та красиві!

Бо в наших тілах – майбутнє планети.

стан жінки
інтимні хвороби
Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР