Зимова пора – це період інтенсивних маніпуляцій зі шкірою, оскільки саме в цей час популярними стають різноманітні пілінги. Від домашніх, на основі АНА- ВНА-кислот, до салонних, з більш високими концентраціями активних речовин та помітним ефектом. Але чи потрібна нам чистка? Що обрати з-поміж салонних процедур? Як обрати оптимальну процедуру до свого типу шкіри? Дізнаємося разом у матеріалі.
Найбільш популярні процедури в кабінеті косметолога – це пілінг та чистка. Часто на прийомі пацієнти самі просять здійснити одну з цих процедур. Однак часто професіонали-косметологи повинні відмовляти у таких запитах, оскільки медична процедура, чистка та пілінг мають протипоказання. За допомогою пілінгу ми відлущуємо ороговілі клітини шкіри, вирівнюємо рельєф й тон шкіри. Пілінг обирають залежно від глибини дії: від легкого поверхневого до серйозного глибокого. Залежно від різновидів пілінгу можна отримати інший результат. До слова, фруктові кислоти володіють відлущувальним і висвітлювальними властивостями, а саліцилова кислота здійснює протизапальну і себорегулювальну дію.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Алергія на холод: що це таке і як її лікувати
КОЛИ НЕ МОЖНА ПРОВОДИТИ ПРОЦЕДУРУ ПІЛІНГУ?
У випадку, якщо у вас є глибокі запальні елементи або закриті комедони. У першому випадку зайва стимуляція може спровокувати загострення, оскільки таку шкіру спочатку потрібно вилікувати. Якщо у вас є з закриті комедони, то ви все-таки отримаєте більший ефект від механічного чищення. Механічну чистку роблять тільки тоді, коли є стійкі до зовнішнього лікування комедони. Тоді дерматологи рекомендують механічне чищення цих висипів раз на 2-3 місяці. Але якщо на обличчі є активні акне з папулами та пустулами, то таку шкіру потрібно лікувати, а потім, якщо буде необхідність, звертатися до фахівця та додавати процедуру пілінгу.
ЯКІ БУВАЮТЬ ПІЛІНГИ?
Пілінги бувають різні: хімічні, фізичні, механічні. Сьогодні ми більше орієнтуємося на хімічні, які містять не одну, а кілька різних кислот для різного впливу на клітини шкіри – не тільки відлущування, але і ревіталізацію. Сьогодні можна відшукати великий асортимент хімічних пілінгів для домашнього догляду, але під час користування з ними, варто бути дуже обережними, у будь-якому домашньому краще віддати перевагу процедурі в кабінеті косметолога з консультацією. З домашніми пілінгами, які також досить агресивні, є ризики пересушити шкіру, порушити її захисний бар’єр, отримати небажані подразнення. Якщо ви хочете, щоб один із засобів для пілінгу був і у вас вдома, то зверніться до вашого дерматолога або косметолога. А ще важливо: не варто зловживати застосуванням пілінгів, оскільки вони все одно створюють травматичний ефект для шкіри.
Пілінги (поверхневі чи серединно-поверхневі) створюють непомітний ефект на шкіри для вашого оточення, тому людина може спокійно продовжувати жити в тому ж темпі після процедури. За деякими даними косметологічної сфери, сьогодні вони стали в 2-3 рази більш популярними, ніж кілька років тому.
ЩО Ж ОБРАТИ?
Ви не повинні обирати між пілінгом та чисткою. Якщо є протипокази до механічної чистки, то варто обрати кислотний пілінг чи апаратний. Процедура пілінгу (як монопроцедури) залежно від складу кислот допомагає досягти різних ефектів (звуження пор, розгладження рельєфу, себорегулювальна дія, висвітлення та протизапальні ефекти). Поверхневі пілінги можна проводити в перервах між механічними чистками, курсом (4-6 процедур раз в тиждень) двічі на рік. Відтак чистка і пілінг – це процедури, які не замінюють одна одну, а навпаки доповнюють.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як доглядати за грудьми та зоною декольте?
Через бажання бути в тренді та досягти ідеального сяйливого тону, дівчата просять у косметологів здійснити чистку, щоб додати блиску і вирівняти тон. З цим завданням може впоратися пілінг. У будь-якому випадку варто спершу радитися зі фахівцями, а не обирати процедури самотужки.
Чистки сьогодні – це медичні процедури, які призначає фахівець, а застосовувати їх рекомендують не так часто час лікування вугрової хвороби на стадії ремісії. Її не рекомендують не проводити регулярно, а лише за призначенням дерматолога.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як зберегти шкіру від сухості взимку
У чому різниця між тонером, емульсією та есенцією?
Ліфтинг обличчя: найпоширеніші процедури підтяжки
Помилки у застосуванні крему для обличчя