Влітку багато ділянок тіла опиняються на «видному місці», однак голити їх чи ні – індивідуальна справа кожної жінки. Якщо ви прихильниця гладенької шкіри під пахвами, на ногах або в інтимній зоні – розповідаємо як безпечно голитися бритвою.
ЕТАП ПІДГОТОВКИ
Незалежно від того, яку зону ви збираєтеся поголити, шкіру необхідно підготувати до цього. У жодному випадку не можна бритися насухо.
Передусім потрібно помити шкіру, бажано прийняти душ, або ванну. Так ваші пори розширяться, волосся стане м’якшим, а також ви позбудетеся бактерій та бруду.
Якщо волосся досягло довжини, довшої ніж 1,5 см, варто підстригти його ножицями, оскільки бритва не впорається з ним за один чи два рази. Так ви тільки пошкодите шкіру, тому краще скористайтеся ножицями, або тримером, аби вкоротити довжину до кількох міліметрів.
Опісля, необхідно нанести на ділянку тіла пінку для бриття або крем для чутливої шкіри без запаху. Якщо ж у вас немає цих засобів, скористайтеся гелем для душу, однак на наступний раз подбайте про спеціалізовану косметику.
Голіть волосся НЕ проти, а ЗА напрямком його росту. Так ви уникнете проблем зі врослими волосками. Під пахвами та у зоні бікіні волосся росте у всі сторони, тому спершу голіться вниз, а згодом у боки й угору. Ноги варто голити вниз, а якщо у вас не дуже чутлива шкіра, то потім ще можна провести бритвою вгору. Не забувайте також часто промивати бритву, щоб лезо не тупилося.
Після гоління, якщо ви не пошкодили шкіру, чи не порізалися, намастіть зону кремом для зволоження. Якщо ж після бриття у вас залишилися порізи, обробіть їх антисептиком: октенісептом, бетадином – або таким, який містить хлоргексидин у концентрації 0,1–0,2%.
ЯК ЗБЕРІГАТИ БРИТВУ?
Після процедури гоління промийте бритву від волосків та залишіть у сухому місці. Так-так, не у ванній, чи душовій кабіні, оскільки у такому вологому середовищі найсприятливіші умови для розвитку і поширення бактерій. Також леза затуплюватимуться та навіть почнуть покриватися іржею.
НАЙПОШИРЕНІШІ ПОМИЛКИ, ЯКІ МИ РОБИМО ПІД ЧАС ГОЛІННЯ
Унаслідок неправильної техніки гоління у наших чутливих ділянках шкіри з’являються прищики, подразнення та вросле волосся. Що передбачає неправильна техніка:
- проведення бритвою по одному й тому ж місці багато разів;
- гоління насухо;
- гоління проти росту волосся;
- тупі леза;
- неправильне зберігання бритви.
Якщо ви робите все правильно, але у результаті маєте якусь із вищеназваних проблем шкіри, варто спробувати альтернативні варіанти, аби позбутися небажаного волосся.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Процедури, які допоможуть швидко та ефективно привести тіло у форму
Випадіння волосся під час війни: рекомендації трихолога
Гіпергідроз ніг: чому наші кінцівки пітніють та як з цим боротися