Чим небезпечний біль у шиї – розповідає експертка зі здорових рухів Віола Самчук

Експертка зі здорових рухів Віола Самчук розповідає, чому виникає біль у шиї та які наслідки можуть бути від неправильного положення шиї.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як правильно сидіти – розповідає експертка зі здорових рухів Віола Самчук

Здоров’я шиї = здоров’я всього організму.

Часто люди не помічають, як від сидячої роботи та неправильно підібраної подушки у них деформується шия. Навіть зараз, коли ви тримаєте телефон у руках, можуть бути зміни, адже ґаджет також потрібно вміти тримати правильно – на рівні очей.

Неправильне положення створює нові компенсації в організмі. У результаті ми отримуємо головний біль або запаморочення, дискомфорт у шийному відділі. Деформація створює друге підборіддя, холку, змінюється прикус, виникає ротове дихання. Далі деформується грудний відділ: виникає сутулість та загорнуті плечі всередину.

Між головою та тулубом є, так би мовити, посередник – це шия. Вага нашої голови примір – 4/5 кг.

Ми практично завжди щось пишемо, читаємо чи то гортаємо стрічку новин, чи то перегортаємо сторінку в книзі. У цей час, непомітно для нас, нервова система закріплює для себе положення висунутої голови вперед та притиснутого до себе підборіддя. Від цього збільшується навантаження на шийний відділ хребта та міжхребцеві диски.

Постійне перенапруження як задньої, так і передньої частини шийного відділу приводить до змін у всьому тілі.

Наприклад, ззаду з’являється не дуже красиве формування під назвою «холка» або «вдовий горбик», який може бути причиною не лише зайвої ваги. Холка з’являється внаслідок:

 

⁃ надмірного та неправильного сидіння в гаджетах;

⁃ неправильно підібраною подушкою для сну;

⁃ малорухомого способу життя.

 

Шия – стабільний відділ хребта, а грудний – мобільний. Тобто, грудним відділом ми можемо повертатись та створювати більше рухів. Отже, це все змінюється, грудний відділ стає малорухомим, а шийний відділ навпаки стає більш рухомим і голова з шиєю виїжджає більше вперед. Створюючи тиск на м’язи та перешкоджаючи кровотоку до клітин мозку з’являються і біль, і запаморочення, і навіть безсоння.

Ще одним з негативних факторів є друге підборіддя, яке може виникати внаслідок ослаблення та гіпертонусу м’язів передньої частини шиї та нижньої частини щелепи, що має назву «платизма».

Платизма – тонка м’язова тканина, яка має малу кількість жирових залоз.

Коли за телефоном ми нахиляємо голову вниз, м’язи стають слабшими та втрачають свою еластичність, що викликає друге підборіддя.

М’язи шиї це не тільки про здоров’я, а й красу. Ранні мімічні зморшки, друге підборіддя чи холка, набряклість обличчя або форма нижньої щелепи залежить від вашого способу життя та ваших звичок.

Робіть вправи для постави та шиї, не оминайте зону декольте, коли вранці наносите свій догляд на обличчя. Слідкуйте за своїм робочим місцем та триманням гаджета під час читанням книги.

 

INSTAGRAM: @violasamchuk

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Типові помилки у тренуванні сідниць – розповідає експертка зі здорових рухів Віола Самчук

Як правильно дихати – розповідає спеціалістка зі здорових рухів Віола Самчук

МФР-тренування: що це таке і чому його варто спробувати

Чому потрібно тренуватись під час війни?

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0