Як правильно дихати – розповідає спеціалістка зі здорових рухів Віола Самчук

Дихання – один з основних і найважливіших патернів життя. За допомогою дихання ми можемо визначити нашу поставу. За допомогою дихання ми можемо стежити за нашою діафрагмою та тазовим дном, а отже за здоров’ям всього тіла.

Здається, такий простий, але водночас такий важливий процес у нашому організмі. І, мабуть, немає в нашому організмі системи, на яку не впливало б дихання.

Про те, як правильно дихати та які помилки ми найчастіше робимо під час дихання, розповідає спеціалістка зі здорових рухів Віола Самчук.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: МФР-тренування: що це таке і чому його варто спробувати

Найбільший дихальний орган, який відповідає власне за дихання – діафрагма. Саме вона допомагає в дихальному процесі та розділяє червону та грудну перетинки.

Діафрагма допомагає переміщенню їжі по стравоходу, а лімфі рухатись вгору до грудної протоки. Тому саме цей орган напряму впливає за вашу набряклість в тілі.

Вдихаючи, наші ребра розширяються, а діафрагма опускається вниз. Видихаючи, ребра стають на місце, а діафрагма підіймається вверх. Так відбувається процес дихання. Часто дівчата втягують живіт, аби здаватись худішим. Це погано.

Адже дихати ми маємо як в живіт, так і в грудну частину. Коли ми втягуємо живіт, але при цьому ми все одно дихаємо, бо затримати дихання ми не можемо на довгий проміжок часу, діафрагма тисне на органи, а вони, своєю чергою, на тазове дно.

Через деякий час від неправильного дихання можуть виникнути проблеми із сечовипусканням. Ваше дихання стане коротким та поверхневим, що призведе до головного болю та дискомфорту у шийному відділі. Також поступово буде змінюватись постава. Спина може ставати сутулою, ребра будуть виходити на перед, пресу не буде.

НАЙГОЛОВНІШІ ТВЕРДЖЕННЯ, ЯКІ ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ ПРО ПРАВИЛЬНЕ ДИХАННЯ

  1. Перше і найголовніше – не потрібно втягувати живіт. Таке положення не відповідає вашому реальному навантаженню на живіт. Тренуйте прес через дихання, через залучення у всіх ваших вправах.
  2. Нижнього/верхнього преса немає. Є поперечний м’яз живота, прямий м’яз, косі внутрішні та зовнішні м’язи.
  3. Вправи на дихання розслабляють нервову систему. Саме тому під час занять йогою є багато вправ на дихання.
  4. За допомогою коректного дихання та вправ ми можемо змінити свою поставу.
  5. Дихання впливає на імунітет, тому лікарі рекомендують робити інгаляції (не самолікування).
  6. Також процес дихання впливає на формування прикусу. Дихати ротом не корисно для вашого підборіддя, може утворювати так зване «друге підборіддя» та плоске обличчя.

Вчіться правильно дихати для формування здорового та красивого тіла.

 

INSTAGRAM: @violasamchuk

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Чому потрібно тренуватись під час війни?

Без примусу: як батькам правильно змотивувати дитину до занять спортом?

Як спорт впливає на якість сексу?

Як долати стрес завдяки заняттям з йоги?

Чому тренування з тренером зовсім не дешеві?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
gattorre-jef-claesп
Alique-201811111111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111
T95_TAYLOR_K201320-006_MAIN-MODELS_01-RGBо
завантаженнят
1_
32 (1)