Менструальний біль: причини та способи його полегшити

Щомісяця в житті кожної жінки настають ті дні, які кожна проживає по-різному: хтось надмірно роздратовано, хтось сонно і кволо, а хтось з сильними больовими відчуттями. Так, період менструації – ще те випробування для жіночого організму. Якщо ви входите до тієї частини жінок, у яких перші дні циклу супроводжуються болем, вам буде корисним наш матеріал.

ПРИЧИНИ МЕНСТРУАЛЬНОГО БОЛЮ

Дисменорею – болісні менструації за різними даними мають 45-95% жінок, і більшість не звертаються до лікаря, оскільки їм легше перетерпіти цей період. Лікарі, зі свого боку, теж часто ігнорують це питання, запевняють, що біль – це нормально, або розповідають, що після народження дитини все мине. Хоча є більш універсальні й дієві способи управління дисменореєю.

Дисменорея буває первинною та вторинною. У них різні причини та різні підходи до діагностики й лікування.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ТОЧКА G: все про аугментацію інтимних зон гіалуроновою кислотою

Первинна дисменорея

У такому випадку живіть болить щоразу – від самого початку менструацій, тобто з підліткового віку. Причина болю і дискомфорту у високому рівні простагландинів. Ці речовини утворюються з арахідонової жирної кислоти та запускають скорочення матки під час менструації.

Первинну дисменорею досить просто зробити більш стерпною, і з роками вона може послабитись чи взагалі зникнути. Ефективними є нестероїдні протизапальні препарати: ацетилсаліцилова кислота, ібупрофен, мефенамінова кислота; та знеболювальні як-от парацетамол.

Також такий біль можна ефективно полегшити завдяки теплій грілці, ванній чи сауні.

Вторинна дисменорея

Вторинна дисменорея трапляється в 10% жінок із болісними місячними. Вона розвивається після 25-30 років або принаймні після початку статевого життя.

Така дисменорея може мати різне підґрунтя: ендометріоз, аденоміоз, фіброми в матці, запалення органів малого таза, поліпи в кишківнику, лейоміосаркома матки, ектопічна (позаматкова) вагітність чи стеноз (звуження) цервікального каналу.

Її супроводжують також біль під час сексу (диспареунія) чи дефекації (дискезія). Вторинна дисменорея не збігається повністю з менструацією, а частково перекривається. При цьому нудоти, слабкості, як при первинній, може не бути.

Якщо щоразу менструації дуже болісні, і нестероїдні протизапальні препарати та/або контрацептиви не допомагають, то потрібно звернутися до лікаря. Причини болю слід усувати. Вторинну дисменорею лікують відповідно до виявленої причини: пероральними комбінованими контрацептивами чи іншими формами гормональних контрацептивів, операційними втручаннями, антибіотиками в разі інфекції, і в особливо важких випадках – видаленням матки.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Поруч із серцем: чому болять груди напередодні менструацій

На кілька днів пізніше: чому виникає затримка менструації

Що потрібно знати про вплив гормональних контрацептивів: розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата

Без вус та безплідності: 5 міфів про гормональні контрацептиви

Менструальні труси й тампони-губки: все про альтернативні засоби гігієни

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2
F7ykwглв11111111
gattorre-jef-claesп
-сайт-new (2)11111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111