На кілька днів пізніше: чому виникає затримка менструації

Скільки разів кожна жінка після негативного тесту могла припускати найгірші варіанти у випадку відсутності менструацій. Ми хочемо переконати кожну, що не лише хвороби можуть стати причиною затримки. Існують зовнішні фактори, що викликають короткочасний збій у функціонуванні жіночого організму, який може провокувати однократні затримки менструації. Для нормалізації циклу варто усунути зовнішній подразник або повернутися колишнього способу життя.

ЩО ТАКЕ МЕНСТРУАЦІЯ?

Менструація – це фізіологічний процес, під час якого відбувається виділення слизової ендометрію з певною кількістю крові.

У фолікулярній фазі менструального циклу гормон гіпофізу стимулює ріст фолікулів у яєчниках (фолікулостимулюючий гормон), утворюючи домінантний фолікул. Саме він виробляє статевий гормон естроген, який стимулює ріст слизової оболонки матки – ендометрію. Також він необхідний, щоб яйцеклітина змогла прикріпитися до матки в майбутньому, адже кожен цикл жіночого організму запрограмований на приготування до вагітності. Паралельно з ростом ендометрію в яєчниках дозріває фолікул із яйцеклітиною. Коли фолікул досягає розміру 2 см, відбувається його розрив та вихід яйцеклітини – овуляція.

За нормальної роботи організму менструальний цикл триває 28 днів. Відхилення в межах тижня та коливання циклу від 21 до 35 днів можна вважати нормою, оскільки це не загрожує здоров’ю жінки. Затримка місячних понад 7 днів може вказувати на вагітність, але не завжди. Нерегулярний цикл часто є наслідком інших станів чи захворювань жінки. Чому виникає затримка, а тест негативний? Наводимо основні причини та розповідаємо, що робити в таких випадках.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Хайлайтер, пілінг чи сироватка для вагіни: все про V-beauty

Хайлайтер, пілінг чи сироватка для вагіни: все про V-beauty

ЧОМУ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗАТРИМКА?

ГОРМОНАЛЬНІ ВІДХИЛЕННЯ

Зазвичай, це основна причина зміни нормальної менструальної функції жінок. Порушення в репродуктивній системі, зміни в роботі щитоподібної залози, наднирників чи гіпофізу – те, що може впливати на зміни в організмі.

ГОРМОНАЛЬНІ КОНТРАЦЕПТИВИ

Під час вживання цих препаратів, цикл змінюється завжди. Він врегулюється, але сам обсяг менструацій стає меншим. Пігулки впливають на процес овуляції, відтак пригнічують ріст ендометрію. Саме такий принцип дії препаратів. Тому потрібно бути готовою до того, що місячні стають мізерними – до кількох крапель упродовж кількох днів. Якщо ви вирішили встановити гормональну спіраль, то процес відбувається подібно до того, коли відбувається вживання КОК. Будь-який гормональні контрацептиви варто обирати з лікарем.

СТРЕС ТА НАВАНТАЖЕННЯ

Репродуктивна система не може працювати злагоджено у стресових умовах. Якщо нашому організму загрожує небезпека, то ми не можемо розмножуватися з еволюційного погляду. Саме так наш організм сприймає стрес. Спершу потрібно прибрати проблеми у голові, а вже потім починати лікування щодо порушень менструального циклу.

ІНТЕНСИВНІ ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

Це може трапитися у жінок перед спортивними змаганнями, коли у графіках багато інтенсивних тренувань. Це пов’язано зі збільшенням рівня андрогенів (чоловічих гормонів)під час важких тренувань і викиду кортизолу, гормону стресу. Тому навантаження повинні бути помірними, які водночас дозволять зберегти баланс жирової та м’язової тканин.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Менопауза: що відбувається з організмом жінки під час менопаузи

Менопауза: що відбувається з організмом жінки під час менопаузи

РІЗКІ ЗМІНИ ПОГОДНІХ УМОВ

Зміна часових поясів або різка зміна клімату також можуть призвести до порушень менструальної функції. Особливо, якщо ці фактори відбуваються регулярно. Це трапляється у тих, хто часто подорожує або їздить у відрядження.

РІЗКЕ СХУДНЕННЯ ЧИ НАДМІРНА ВАГА

Синтезуються статеві гормони у жирових тканинах, відповідно там вони і накопичуються. Коли жирової тканини забагато або існує її дефіцит, то це відображається на регулярності циклу. До слова, недостатній синтез чоловічих та жіночих стероїдів також може викликати побічні ефекти.

ГІНЕКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) – це одне з найпоширеніших захворювань, яке може призводити до затримки місячних і нерегулярного циклу. Через цю патологію виникає гормональний дисбаланс, пов’язаний із функціональною зміною яєчників.

Якщо в організмі жінки немає патологій, то в яєчнику формується домінантний фолікул, який призводить до овуляції та подальшого запліднення. Якщо в жінки цей синдром, то немає домінантного фолікула, натомість у неї лише мультифолікулярні яєчники. Тому овуляція не відбувається, бо яйцеклітина не дозріває.

Під час такого синдрому спостерігають гіперандрогенний синдром, коли в дівчини підвищена кількість чоловічих статевих гормонів – тестостерону. Це можна відстежити за висипаннями на шкірі, підвищеним ростом волосся на обличчі, спині, животі тощо. Місячні стають нерегулярними: раз на декілька місяців або декілька разів на рік. Інфекційні захворювання чи певні запальні процеси можуть бути причиною затримки також.

ЩО РОБИТИ, КОЛИ У ВАС ЗАТРИМКА?

Передусім варто звернутися до гінеколога, пройти обстеження. Лише кваліфікований фахівець може визначити й окреслити причину затримки та призначити лікування. Аналіз на гормони допоможе визначитися з дефіцитом чи надмірною кількістю певного гормону, натомість УЗД допоможе оглянути стан яєчників, розмір матки, структуру та товщину ендометрію.

Важливо не займатися лікуванням та не чекати, поки все владнається без втручання лікаря. Звертайтеся до лікарів одразу після того, коли помічатимете регулярні затримки.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Бездоганна шкіра у період менопаузи: поради та рекомендації

Вправи Кегеля: чому нам потрібно тренувати інтимні м’язи

Спорт під час критичних днів: за і проти

Секстинг: переваги, небезпеки та правила безпечного інтимного листування

Скільки триває «нормальний» секс та як часто варто ним займатися – відповідає секс-педагогиня

5 незручних питань про секс

Жіночі презервативи: у чому особливість та переваги фемідонів

«Не варто соромитись!», — лікарка про естетичну гінекологію

План «Б»: все про екстрену контрацепцію

 

 

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Frame 280
200211111111111111
JUNA131111111111111111
rosabellaa
lidiyasmetana
Queenfluence_campaign2 copy
plashky-sajt-new-2-kopiya
img_8476-copy-copy
job_13762-kopyya-copy-copy
gunia2043-copy-copy