Що потрібно знати про молочницю?

Інтимне здоров’я жінок піддається багатьом негативним факторам впливу та є дуже чутливим до запальних процесів, інфекцій та хвороб. Однією з найпоширеніших проблем жіночого здоров’я є молочниця – «проблема, про яку не говорять, але це не означає, що її не існує», як описують її у рекламі. Розберімося у матеріалі з тим, що таке молочниця, причини її виникнення, симптоми та методи лікування.

Що таке молочниця?

Вульво-вагінальний кандидоз або, як кажуть у народі, молочниця – це одна з найпоширеніших причин запалення вульви та піхви. Воно виникає внаслідок розростання колоній дріжджоподібних грибів роду Candida. У здоровому середовищі кандиди є звичним компонентом вагінальної мікрофлори у 20% жінок, і в нормі грибки не спричиняють дискомфорту та не розмножуються надміру. Але інколи їх стає забагато, і жінка відчуває такі симптоми:

 • свербіж;
 • печіння;
 • почервоніння і тріщини вульви;
 • біль під час сечовипускання чи сексу;
 • нетипові вагінальні виділення, схожі на кисломолочний сир.

Кандидозний вульвовагініт діагностується клінічно. Лікар проводить огляд, збирає анамнез і призначає аналіз на мікрофлору.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 5 помилок інтимної гігієни

Причини виникнення молочниці

Існує низка факторів ризику, які спричиняють розвиток вульво-вагінального кандидозу. Серед доведених причин виділяють:

 1. Цукровий діабет. Жінки з цукровим діабетом, які мають поганий глікемічний контроль, частіше зіштовхуються з кандидозом, порівняно з жінками, які мають нормальні рівні цукру.
 2. Антибіотики широкого спектра дії. Вульвовагінальний кандидоз часто трапляється у жінок під час чи після закінчення курсу антибіотикотерапії.
 3. Імуносупресія. ВІЛ-позитивні жінки, та жінки які приймають імуносупресанти чи глюкокортикоїди частіше страждають вульвовагінальним кандидозом.
 4. Генетична схильність.
 5. Підвищення рівня естрогенів. Саме тому часто кандидоз супроводжує вагітність та гормональну терапію.

Також одними з чинників розвитку молочниці можуть бути такі фактори, як:

 • тісний щільний одяг, як-от джинси, легінси, чи синтетична білизна, яка не відводить вологу;
 • тривалий стрес і, як наслідок, виділення кортизолу та адреналіну сприяють розвитку інфекцій сечостатевих шляхів
 • використання щоденних прокладок та порушення правил особистої гігієни (неправильне використання тампонів).

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Варто чи ні: чому не можна використовувати щоденні прокладки постійно

Як лікувати молочницю?

Передусім, не займатися самодіагностикою та відвідати гінеколога, який сформує чіткий план лікування. Тільки у тому випадку, якщо ви не маєте жодної змоги завітати до лікаря, варто зробити наступні кроки (за рекомендацією Уляни Супрун):

 • якщо у вас вперше молочниця, можна лікуватися безрецептурними препаратами: клотрімазолом чи міконазолом у вигляді свічок чи мазей внутрішньовагінального використання;
 • можливий варіант лікування однократним прийомом 150 мг флуконазолу перорально, або кілька прийомів в складніших випадках. Однак варто зауважити, що цей препарат рецептурний;
 • коли наступний випадок кандидозу стався упродовж двох місяців після попереднього, то необхідно йти до гінеколога і зробити аналіз мазка;
 • якщо молочниця стається чотири чи більше рази на рік, то говорять про рецидивний (повторюваний) кандидоз. В такому разі потрібна довша терапія (7-14 днів) одночасно з прийомом флуконазолу;
 • вагітним жінкам можна лікувати кандидоз лише локальними препаратами, а не пігулками.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Вся правда про засоби інтимної гігієни

ТОЧКА G: все про аугментацію інтимних зон гіалуроновою кислотою

Інтимна корекція: все про операції інтимних зон

Жіночі презервативи: у чому особливість та переваги фемідонів

Секрет інтимного здоров’я: психологічні причини жіночих хвороб

POST A COMMENT