Вся правда про засоби інтимної гігієни

Звичайна та інтимна гігієна – зовсім різні речі, але далеко не всі знають, чим вони відрізняються. У нашому матеріалі дізнаємося основні правила інтимної гігієни та вибору засобів.

Про помилки інтимної гігієни ми писали ТУТ.

ЯК ОБРАТИ ЗАСОБИ?

Експерти давно зробили висновок, що піхва – це орган, що самоочищається, тому не вимагає особливих засобів з різними запахами, щоб залишатися чистим. Останнім часом на ринку краси спостерігаємо справжній «бум» на інтимні серветки. Їх порівнюють з серветками для обличчя (які дуже ефективні у спеку), а на етикетках зазначають терміни «антисептична дія», «м’який ефект» та «низький рівень pH». Що насправді означають ці слова для нас, споживачів? Як обрати засіб для інтимної гігієни?

Сьогодні багато хто обирає для інтимної гігієни саме мило, але воно може і зашкодити вашому здоров’ю. Це тому, що воно вимиває добрі та погані бактерії з піхви, які гармонійно живуть разом і створюють здорову мікрофлору.

Хороші бактерії захищають нас від інфекцій. Не використовуйте засоби для інтимної гігієни, тому що вони можуть порушити цей баланс, знизити рівень рН і навіть допомогти проникнути деяким бактеріям у піхву. Обирайте засоби, які пройшли дерматологічні та гінекологічні випробування і є гіпоалергенними. Інтимні гелі з кислим або лужним pH можна застосовувати за рекомендацією лікаря за умови певних захворювань вульви та піхви. Це може загрожувати імунній системі та спровокувати виникнення інфекції.

ВИВЧАЙТЕ СКЛАД ЗАСОБІВ

Якщо ви все ж таки не можете уявити душ чи ванну без інтимного мила, тоді експерти рекомендують вивчити, що саме входить до складу засобу. Переконайтеся, що воно не містить шкідливих хімічних речовин (зокрема йдеться про спирт, який може подразнювати піхву). Також ваш засіб повинен мати збалансований рН, аби не порушувати інтимну мікрофлору.

НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ГУБКИ

Забудьте про використання мочалок, губок, рукавичок або серветок для миття інтимних зон, оскільки вони є живильним середовищем для мікробів та агресивні до чутливої області. Шкіра на інтимних ділянках дуже ніжна, тому потрібно застосовувати лише руки.

ГІГІЄНА ДО І ПІСЛЯ СТАТЕВОГО КОНТАКТУ

Дуже важливо дбати про інтимну зону до і після статевого акту, щоб запобігти росту та поширенню шкідливих бактерій. Переконайтеся, що ваш партнер дотримується правил гігієни. Уникайте незахищеного сексу. До того ж, якщо у вас менструація, то в цей час ризик отримати інфекцію суттєво зростає, тому в ці дні будьте особливо пильними.

ЗГАДАЙТЕ ПРО РУШНИК

Щоб висушити шкіру, промокніть інтимну зону м’яким сухим рушником. Обов’язково змінюйте його раз на два дні.

ОБИРАЙТЕ НАТУРАЛЬНУ БІЛИЗНУ

Якщо немає циркуляції повітря, рівень вологості в інтимній зоні може піднятися. Це створює сприятливе середовище для розмноження шкідливих бактерій. Синтетика блокує циркуляцію повітря, натомість бавовна дозволить шкірі дихати. Мінімізуйте носіння вузьких легінсів, джинсів та велосипедних шортів.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Інтимна корекція: все про операції інтимних зон

Інтимний чек-лист: як обрати гінеколога

Менструальні труси й тампони-губки: все про альтернативні засоби гігієни

Варто чи ні: чому не можна використовувати щоденні прокладки постійно

Без крові: естетична корекція в гінекології в Луцьку

 

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР