Мінеральна пудра: склад, переваги, недоліки та правила використання

Тренд на натуральність можна відстежити у будь-якій сфері нашого життя і б’юті-сфера не є винятком. Все частіше можна помітити туші, помади, тональні засоби чи сухі текстури з позначкою «мінеральний».

Якщо на упакуванні косметичного засобу є ця позначка, то це не означає, що засіб не містить синтетичних волокон. Варто заглянути у склад і зрозуміти, що один із компонентів є мінералом.

Зазвичай у таких засобах вам трапиться 2-5 інгредієнтів і вас це може налякати. Це зрозуміло, адже ми звикли, що склад будь-якого засобу складно зрозуміти й можна прочитати лише під лупою.

Однак ці косметичні засоби не є гіршими, ніж засоби зі складною багатокомпонентною формулою. Одним із найпопулярніших подібних засобів стала пудра на мінеральній основі. Що ж це за засіб і як його використовувати – дізнаємось у матеріалі.

ЩО ТАКЕ МІНЕРАЛЬНА ПУДРА?

Зараз жінки все більше дбають про своє здоров’я, про свій зовнішній вигляд, особливо про шкіру обличчя. Тому все більше цікавляться складом косметичних засобів, щоб знати та усвідомлювати, які компоненти вони наносять на свою шкіру. Мінеральна пудра це повністю натуральний продукт, без синтетичних сполук.

Мінеральна косметика з’явилася у 70-х роках минулого століття. Однак її використовували винятково для лікування проблемної шкіри. Природні компоненти у складі мінеральної пудри виступали у ролі антисептика після агресивних салонних процедур. Легка повітряна структура чудово приховувала недоліки шкіри та підліковувала її.

Згодом мінеральна пудра набула популярності й стала необхідним атрибутом будь-якої косметички. Сьогодні виробники пропонують натуральні продукти для будь-якого віку та типу шкіри. Однак краще шукати засоби, у яких небагато інгредієнтів у складі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Гідрофільна олія: чому цей засіб має бути у вашій косметичці

СКЛАД МІНЕРАЛЬНОЇ ПУДРИ

Іноді під назвою мінеральної продають звичайну розсипчасту пудру із синтетичними сполуками в основі. Щоб не помилитися із вибором, важливо читати склад засобу.

Серед інгредієнтів мінеральної пудри можуть бути:

 • оксид цинку (має протизапальні властивості, захищає шкіру від сонця, виводить токсини);
 • алмазна пудра (приховує вікові зміни, надає обличчю природного сяйва);
 • діоксид титану (є природним захистом від ультрафіолетового випромінювання, захищає від сухості, матує);
 • порошок слюди (дає ефект мерехтіння);
 • алюмосилікати (роблять шкіру гладкою та ніжною);
 • нітрид бору (дарує природне сяйво);
 • малахіт та родохрозит (утворюють захисний шар від впливу навколишнього середовища);
 • оксид заліза (дає різні тони продукту).

Мінеральна пудра не повинна містити парабенів, тальку, віддушки, воску, синтетичних барвників, фталатів, силіконів, триклозану, пропіленгліколю, свинцю, формальдегіду, вазеліну. У магазинах можна знайти кремові продукти. У них мінерали розводять певними рідкими компонентами, які дуже рідко бувають натуральними.

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ МІНЕРАЛЬНОЇ ПУДРИ

Попри те, що мінеральна пудра призначалася для проблемної шкіри, вона є універсальним продуктом. Серед переваг використання мінеральної пудри можна виокремити такі:

 • Не викликає подразнень на чутливій шкірі, не пересушує суху шкіру.
 • Мінеральна пудра добре лягає на обличчя, не забиває пори.
 • Продукт має високий рівень захисту від сонця. Має водовідштовхувальні властивості.
 • Мінеральна пудра вирівнює колір шкіри та ефективно приховує всі недоліки. Крім іншого, вона надає обличчю природного сяйва.
 • Мінеральна пудра відмінно підходить для жирної шкіри, оскільки здатна знизити вироблення підшкірного жиру. Вона захищає шкіру від шкідливих бактерій та стимулює регенерацію клітин.

Натуральні продукти зазвичай мають невеликий термін придатності. Але у випадку із мінеральним порошком у складі пудри це не так. Засіб не псується та у ньому не поселяються хвороботворні бактерії.

До недоліків мінеральної пудри можна віднести її високу вартість. Також під час нанесення засобу на шкіру є ймовірність того, що ви вдихнете порошок. У деяких випадках це призводить до подразнення легень. Також під мінеральну пудру не можна наносити нічого, крім зволожувального крему.

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ МІНЕРАЛЬНУ ПУДРУ?

Саме цей вид пудри є дуже сухим та розсипчастим. Наносити її потрібно легкими, полірувальними рухами за допомогою великої, але щільної кисті для пудри.

Поради щодо використання мінеральної пудри:

 • продукт необхідно наносити на очищену шкіру без додаткових засобів (кремів, основи, праймера тощо);
 • достатньо тонкого шару пудри, аби приховати недоліки;
 • кисть для нанесення засобу має бути з натурального ворсу, інакше можуть виникнути подразнення;
 • змивається мінеральна пудра будь-яким засобом для зняття макіяжу;
 • якісний продукт не може коштувати дешево;
 • краще купувати мінеральну пудру на тон світліше за свою шкіру, оскільки вона трохи темніє під час застосування.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Ліфтинг обличчя: найпоширеніші процедури підтяжки

Туш для вій проти нарощення: що обрати?

Гідрогелевий порятунок: як користуватися патчами для губ і чи потрібні вони вам

Пілінг VS чистка: що обрати для свого типу шкіри

Як зробити макіяж більш стійким?

Сухі та обвітрені: як доглядати за губами взимку

У чому різниця між тонером, емульсією та есенцією?

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР