«Аналіз виявив, що в мене на шкірі є демодекс. Як його вилікувати?» Одне з найпопулярніших запитань на прийомі у дерматолога. Бідолашного кліща Demodex folliculorum звинувачують у всіх бідах зі шкірою і намагаються знищити всіма можливими методами: від спиртових настоянок до протикоростяних засобів. Але це зовсім несправедливо, адже цей кліщ живе на шкірі практично у всіх людей. Це частина нашого мікробіому, один із мільярдів мікроорганізмів на поверхні епідермісу.
Що таке демодекс та чому він не є причиною висипань розповідає лікар-дерматолог та косметолог «Центру естетичної медицини Оксани Короткої» Христина Сидор.
У 2014 році Даніель Дж. Фергюс і Меган Тоемс з Університету Північної Кароліни дослідили шкірні проби для того, щоб з’ясувати, чи є зв’язок між кліщем Demodex і розвитком шкірних захворювань. Результати показали, що кліща виявили у 100% учасників дослідження, втім жодних проявів шкірних захворювань у них не було. Наступні дослідження тільки підтверджували ці результати.
У середньому в кожному сально-волосяному фолікулі живе близько трьох одиниць кліща і це нормально. Демодекс харчується шкірним салом. Отже, чим жирніша шкіра, тим комфортніші умови для життєдіяльності кліща. Демодекс належить до умовно-патогенної мікрофлори, тобто він в нормі живе у нас на шкірі, але може активніше розмножуватись і провокувати запалення, коли змінюється середовище, в якому він живе. Тоді кліщі активно розмножуються. Їх стає багато, вони блокують фолікул, провокують його розрив, після чого може збільшуватись запальна реакція.
АЛЕ ЧИ ДОЦІЛЬНО ЗДАВАТИ ЗІШКРІБ НА ДЕМОДЕКС?
Ні. Адже кліщ не є причиною висипань. Умовно кажучи, він може бути наслідком. Він може погіршувати перебіг основного захворювання, а зазвичай це акне, розацеа чи себорейний дерматит. Через те, що під час цих захворювань з’являються сприятливіші умови для його розмноження. Але «витравивши» кліща зі шкіри, висипання не пройдуть, позаяк першопричина залишається. Тому потрібно лікувати основне захворювання, а заодно нормалізується кількість демодексу.
м. Луцьк, вул. Словацького, 2.
+ 38 (066) 377 99 38
FACEBOOK: Oksana Korotka aesthetic medical center
INSTAGRAM: @oksana_korotka
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Чому з’являються червоні родимки (ангіоми) на тілі та як їх позбутись?
Пілінги з кислотами: якій шкірі підходить така б’юті-процедура
Глікація і старіння: як уникнути «цукрового обличчя»
Пілінг VS чистка: що обрати для свого типу шкіри
Барометр віку: як позбутися кілець Венери на шиї
Колагенове омолодження шкіри у «Центрі естетичної медицини Оксани Короткої»