Глікація і старіння: як уникнути «цукрового обличчя»

Всім відомо, що цукор – один з найстрашніших ворогів молодості, але що ж таке глікація і її кінцеві продукти, чи можна уповільнити процес старіння шкіри? Відповіді на ці питання даємо разом із фахівцями «Центру естетичної медицини Оксани Короткої», відтак цього разу дізнаємося більше про шкіру з глікацією завдяки лікарці-дерматологині, косметологині Ірині Тацюн.

ЩО ТАКЕ ГЛІКАЦІЯ?

Колаген – це один із найпоширеніших структурних білків людського організму, який міститься у м’язах, кістках, зв’язках, нігтях, волоссі та шкірі. Він забезпечує пружність та еластичність структур, до складу яких входить.

У процесі нашого життя колаген піддається впливу різних факторів. Наслідком цих взаємодій стає процес глікації – приєднання молекул глюкози і/або фруктози до молекул колагену, що призводить до утворення специфічних сполук, так званих «кінцевих продуктів глікації колагену». Такий колаген стає жорстким, крихким, втрачає пружність та еластичність. В нормі наша антиоксидантна система в змозі протистояти цьому процесу, але зловживаючи солодкою їжею, нехтуючи сонцезахисними засобами, ми виснажуємо її ресурси. Зовнішніми проявами цього процесу є так зване «цукрове обличчя» з видимими заломами, втраченим тонусом та в’ялістю.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Хочу збільшити губи»: магія контурної пластики для обличчя

«Хочу збільшити губи»: магія контурної пластики для обличчя

ЯК ПОПЕРЕДИТИ ВИНИКНЕННЯ ЦУКРОВОГО ОБЛИЧЧЯ?

Для профілактики такого стану нам варто дотримуватися певних рекомендацій щодо харчування та догляду за шкірою. Ризик глікації збільшується разом із рівнем глюкози в крові, отож варто уникати продуктів з високим вмістом цукру. Надавати перевагу продуктам з великим вмістом клітковини: фруктам, овочам, зелені, горіхам, насінню. Крім того, варто звернути увагу на тип приготування їжі. Під час смаження та інших видів високотемпературної обробки утворюються ті самі кінцеві продукти глікації колагену, тому слід надавати перевагу варінню, запіканню та тушкуванню при низьких температурах, а саме 60-120°С.

Додатковим фактором, який сприяє формуванню продуктів глікації є вплив сонячного світла. Для захисту від нього слід користуватися сонцезахисними засобами, покривати частини тіла, що виступають, та не зловживати сонячними ваннами.

ПРОЦЕДУРИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З ГЛІКАЦІЄЮ

У центрі косметології Оксани Короткої представлені космецевтичні антивікові засоби з доказовими активними компонентами. Також ми запрошуємо на процедури, які допоможуть попередити та усунути помітні прояви глікації на шкірі обличчя, а саме доглядові процедури від Jean D’arcel («Реінкарнація», «Вітамінізація»), Biologique Recherche та ін’єкційні – біоревіталізація препаратами Juvederm Volite, мезотерапія препаратами Filorga (Fillmed).

Aesthetic Medical Center

м. Луцьк, вул. Словацького, 2.

+ 38 (066) 377 99 38

FACEBOOK: Oksana Korotka aesthetic medical center

INSTAGRAM: @oksana_korotka

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Ефекту можна досягнути за 4 процедури», — Оксана Коротка про розтяжки

Червоні цятки на шкірі або ангіоми: що це і як боротися?

Заморожування жирових відкладень: 10 найпоширеніших запитань про кріоліполіз

Масаж Тоффа: чому варто спробувати унікальну методику

Сила мигдалю: як працює мигдалевий пілінг

Лімфодренаж, ендосфера та обгортання: процедури для швидкого схуднення

Гладкий закон: все про лазерну епіляцію у «Центрі лазерної епіляції» Оксани Короткої

Як прибрати кільця Венери: 5 ефективних процедур

10 корисних процедур для вагітних від Оксани Короткої

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР