Чому з’являється герпес?

Холодна погода після застудних захворювань, стресу чи високої температури. Чи не кожному знайома проблема герпесу чи так званої «застуди на губах». Чому з’являється ця проблема, як його лікувати і чи можливо позбавитися раз і назавжди? Дізнаємося разом.

Герпес – дуже поширена вірусна інфекція. У здоровому організмі вірус може «ховатися» у нервових клітинах, натомість після зниження імунітету виникати повторно. Зазвичай його супроводжують печіння, біль, свербіж. Потім можна відстежити дрібні пухирці (везикули) з прозорим чи мутним умістом. Потім вони покриваються кірочкою, а опісля лише загоюються. Часто від виникнення симптомів до їхнього регресу може минути 5–7–10 днів, а то й два тижні.

ЯК ВИНИКАЄ ГЕРПЕС?

Герпес на губах переважно викликаний вірусом герпесу 1 типу – Herpes simplex virus type 1 (HSV-1). Передається цей вірус герпесу від людини до людини такими способами:

  • під час спільного користування косметичними або гігієнічними засобами для губ, а також посудом зараженої людини;
  • під час поцілунків, якщо в одного з партнерів на губах є висипання або свербіж.

Залежно від імунітету та індивідуальних особливостей організму, його симптоми можуть відрізнятися. Інколи ви можете навіть не здогадуватися про те, що він циркулює в їхній крові.

 

КОЛИ ВИНИКАЄ ГЕРПЕС?

В активну стадію вірус може переходити хвилеподібно, з’являтися і зникати з різною періодичністю. Це залежить від загального стану імунітету людини.

Ви могли помітити, що хтось страждає від герпесу на губах раз на кілька тижнів, а хтось – раз на кілька років. Жінки часто страждають від герпесу в період менструації. А ще вірус може розвиватися у тих, хто страждає на проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Загострення герпесу, зазвичай, відбувається до 3–4 разів на рік, якщо ці епізоди трапляються частіше – потрібно звернутися до лікаря та пройти додаткове обстеження. Вірус активується за умови слабкого імунітету, тому часто він нагадує про себе під час вагітності. Зниження функціонування захисних сил жіночого організму в цей період – нормальне явище, і щоб попередити часті рецидиви герпесу, лікар може підібрати спеціальні препарати. Справді, існують випадки, коли він активізується раптово. Але частіше вірус залишається в нервових вузлах (гангліях) і чекає вдалої нагоди: переохолодження, стресу, менструації, порушення метаболізму, бактеріальних захворювань.

ЯК ЛІКУВАТИ ГЕРПЕС?

Вірус герпесу не є небезпечним. Однак кожен, хто знає про цю проблему, може пригадати, що його загострення приносить багато неприємних відчуттів та негативно впливає на щоденну активність людини. Для зменшення частоти і тривалості таких проявів використовують постійну чи періодичну терапію системними противірусними препаратами тільки за призначенням і схемою, яку визначає лікар. На жаль, вакцинуватися від герпесу не можна, але найважливіша рекомендація – це, звісно, підтримання та зміцнення вашого імунітету.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Тріщини на п’ятах: причини виникнення та способи лікування

Червоні цятки на шкірі або ангіоми: що це і як боротися?

Що таке ретинол та як він впливає на нашу шкіру?

Як сидячий спосіб життя впливає на здоров’я?

Все про ін’єкції колагену

Порятунок від зморшок: як колаген впливає на шкіру та волосся

«Шукайте гойдалку або автомобіль»: практичні поради, як подолати надмірну тривожність

Секрет інтимного здоров’я: психологічні причини жіночих хвороб

Сезонна проблема: чому волосся випадає

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
gattorre-jef-claesп
Alique-201811111111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111
T95_TAYLOR_K201320-006_MAIN-MODELS_01-RGBо
завантаженнят
1_
32 (1)