Колаген – один із будівельних матеріалів нашої шкіри, від якого залежить пружність та еластичність. Він створює каркас для шкіри і відіграє ту ж роль, що й пружинки у матраці. Але згодом рівень колагену знижується, шкіра стає в’ялою та втрачає пружність.
Як відновити достатній рівень колагену розповідає лікарка-дерматологиня та косметологиня «Центру естетичної медицини Оксани Короткої» Христина Сидор.
ЧОМУ РУЙНУЄТЬСЯ КОЛАГЕН?
У нормі колаген в шкірі руйнується і замінюється новим. Його утворення відбувається завдяки статевим гормонам: естрогени в жінок, тестостерон у чоловіків. Саме тому після 30 років у жінок рівень колагену знижується, а процеси його руйнування переважають над процесами утворення нового.
Колаген також може псуватися внаслідок вільнорадикальних процесів у шкірі, що відбуваються внаслідок дії ультрафіолету. Цей процес називається фотостарінням. Шкіра стає в’ялою та втрачає пружність.
Також в руйнуванні клітин колагену велику роль відіграє цукор. Коли в організмі з’являється надлишок глюкози, то частково вона осідає на колагенових волокнах. Вони «карамелізуються», через що втрачається їхня гнучкість і еластичність, а шкіра стає в’ялою і в’ялою. Цей процес називається глікацією колагену. Саме тому першим кроком для збереження молодості шкіри є збалансоване харчування.
ЯК УТВОРЮЄТЬСЯ КОЛАГЕН?
Для того, щоб відновити втрачений колаген, важливо розуміти, з чого ж він утворюється. Його будова складається з трьох амінокислот, дві з яких наш організм виробляє самостійно, а от третя (лізин) надходить в організм тільки з їжею. Джерелом цієї амінокислоти є яйця, червоне м’ясо та бобові. А для побудови колагену з цих трьох амінокислот необхідний ще й вітамін С.
ДЕ ВЗЯТИ КОЛАГЕН?
Якщо пити частково розщеплений (гідролізований) колаген, то рівень амінокислот в крові зростає швидше. Зрештою, вони все одно потрапляють в кровотік. Всім відомий частково гідролізований колаген – желатин. Ви можете його додавати до фруктового пюре і робити желе – це поєднає вітамін С з амінокислотами колагену. Колаген чи його амінокислоти є в рибній юшці та холодці, тож можете час від часу готувати драглисті страви. Хоча це все одно не гарантує, що амінокислоти дістануться до фібробластів шкіри, а не стануть джерелом енергії чи м’язами, наприклад. Позаяк шкіра є далеко не найважливішим органом для нашого організму, а поживні речовини доходять до неї чи не в останню чергу.
Тому ми можемо допомогти шкірі відновити достатній рівень білка за допомогою ін’єкцій колагену безпосередньо в шкіру. В цьому допоможе процедура колагенового омолодження Nithya. Мікрочастинки колагену, які містяться в препараті, активно стимулюють фібробласти (клітини шкіри) для вироблення проколагенових волокон, завдяки чому вдається поліпшити каркас шкіри та зробити контури обличчя чи тіла виразнішими.
м. Луцьк, вул. Словацького, 2.
+ 38 (066) 377 99 38
FACEBOOK: Oksana Korotka aesthetic medical center
INSTAGRAM: @oksana_korotka
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
«Ефекту можна досягнути за 4 процедури», — Оксана Коротка про розтяжки
Креми нового покоління або що таке ламелярна емульсія?
Андрогенетична алопеція у жінок: коли та чому?
Розацеа: маскувати чи лікувати?
Порятунок від зморшок: як колаген впливає на шкіру та волосся
5 міфів про колаген, у які не потрібно вірити