Усі ми звикли до трьох видів чаю: чорного, зеленого та трав’яного. Однак ніколи не пізно відкривати для себе нові грані цього напою та експериментувати з його складниками. Липень – сезон цвітіння ароматної лаванди. Окрім того, що вона є справжньою окрасою квітника, її широко застосовують у найрізноманітніших сферах життя. Фітотерапевти радять використовувати лавандові аромасвічки, або масла, які допомагають відновлювати душевний спокій. Косметологи цінують цю рослину за її бактерицидні та протизапальні властивості. І так, з лаванди заварюють чай. Розповідаємо детальніше про те, як правильно варити чай з лаванди та які його переваги.
ЯК ЗАВАРЮВАТИ ЧАЙ З ЛАВАНДИ
Чай з лаванди має терпкість, нотку гіркуватості, солодкий аромат і післясмак. Напій дарує свіжість, попри його заспокоювальні властивості. Його можна пити хоч щодня по одній-дві чашки. Заварюють лаванду у пропорції 2 ч. л. сухої трави на 300 мл окропу. Після цього напій має настоятися протягом 5 хвилин. Слідкуйте за тим, аби час настоювання не був довшим, оскільки напій стане гірким.
Лаванду можна поєднувати з іншими травами, наприклад, ромашкою. Так, заваріть по одній чайній ложці лаванди та ромашки у склянці окропу. Настоюйте до 5 хвилин, залежно від того, якої концентрації напою ви прагнете. Спробуйте заварити лаванду разом з іван-чаєм, такий напій має потужний антистрес-ефект. Пийте маленькими ковтками, насолоджуючись ароматом і трав’яним смаком. Якщо хочете досягти серйозного заспокійливого ефекту, нормалізувати пульс і тиск, зробіть напій більш насиченим.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як долати стрес завдяки заняттям з йоги?
КОРИСТЬ ЛАВАНДОВОГО ЧАЮ
Лікарські властивості лавандового чаю здавна цінуються у світі. Область застосування лаванди в медичних цілях достатньо широка:
- її часто рекомендують як заспокійливий засіб;
- вона допомагає в боротьбі з безсонням та істерикою;
- діє як знеболювальне від головного болю і мігрені;
- має жовчогінні властивості;
- здатна нормалізувати роботу печінки та жовчного міхура;
- допомагає під час аритмії і тахікардії;
- корисна гіпертонікам;
- сприяє зміцненню імунітету;
- діє як спазмолітичний засіб.
Лаванду можна придбати в аптеці, а також зібрати самостійно. Оптимально збирати квіти під час половинного цвітіння, коли одна половина вже розцвіла, а інша ще в закритому стані. Зрізають зелене стебло, деревну частину чіпати не можна. Найкращий час для збирання лаванди – ранок, коли на квітках ще є роса. Зрізані стебла очищують від пошкоджених частин, збирають у невеликі пучки. Їх перев’язують ниткою та підв’язують зрізом вгору в темному, сухому приміщенні з гарною вентиляцією. Як альтернатива: помістіть пучки лаванди на сітку та залиште на сонці. Приємного чаювання!
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Чайне питання: як правильно заварювати чай
Як підвищити стресостійкість організму – розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата
Як не заїдати стрес: 8 порад від тренера Антона Яловика