Яким повинен бути перехід на осінній раціон?

Після спекотних літніх днів, коли хотілося якомога більше фруктів та напоїв від спраги, у прохолодніші осінні будні прокидається бажання з’їсти все і відразу. Почасти, це пов’язано з потребою зігрітися, однак краще це робити завдяки теплішому одягу, аби не набирати зайві кілограми. Які сезонні продукти варто вживати восени та як збалансувати власний раціон – розповідаємо у матеріалі.

ЯК ПЕРЕЙТИ НА ОСІННІЙ РАЦІОН?

Передусім, варто керуватися плавністю й поступовістю у своїх діях. Зміна сезону – це серйозний стрес для організму, тому варто обережно змінювати власне харчування.

Не дозволяйте собі їсти значно більше, ніж ви їли до цього. Якщо зазвичай протягом дня у вас буває 3-4 прийоми їжі, то осінь – не привід порушувати режим і змінювати норму.

Пам’ятайте про регулярні фізичні навантаження. Наше тіло потребує активності не лише для утримання форми, а й для здійснення здорових метаболічних процесів, нормалізації вуглеводного обміну, підтримки високої мінеральної щільності кісток і навіть для здорового мікробіому кишківника. Однак займайтеся вправами без фанатизму та виснаження: спорт має приносити задоволення та бути регулярним.

Обмежуйте себе у надмірному вживанні алкоголю. Келих сухого вина ще нікому не шкодив, однак не варто захоплюватися і пити алкогольні напої у великих кількостях. Окрім шкоди безпосередньо алкоголю, це несе також і зайві кілограми, які виникатимуть через бажання посмакувати не надто корисними закусками.

Зігрівайтеся завдяки теплому одягу, грілкам і пледам. Не захоплюйтеся споживанням гарячої їжі чи солоденького у великих кількостях.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Без цукру: як перестати їсти солодке

ЯКІ ПРОДУКТИ ТА НАПОЇ ВАРТО ДОДАТИ ДО ОСІННЬОГО РАЦІОНУ?

Звісно, одними з перших продуктів, які ми асоціюємо з настанням прохолодного сезону є цитрусові. Збагачення раціону продуктами-джерелами вітаміну С: всі види капуст, зелень, солодкий перець, шипшина, ягоди (у тому числі заморожені, цитрусові). Вони підвищують противірусну та антибактеріальну активність, впливають на синтез інтерферону, підвищують секрецію гормонів тимусу.

Повертайте до раціону чаї: трав’яний, ягідний, імбирний. Натомість вживайте менше кофеїновмісних напоїв. До речі, ми маємо для вас справжній гайд із правильного заварювання чаю.

Рослинні жири мають переважати у вашому раціоні: оливкова олія, оливки, авокадо, насіння льону й кунжуту. Вони легше засвоюються організмом і не дають відкладень на стінках кровоносних судин. А також містять необхідні для нас вітаміни: А, D, Е.

Смакуйте супами та термічно обробленими продуктами. Запечені сезонні фрукти й овочі – ідеальні страви для організму восени. А супи допоможуть плавно змінити раціон, однак варто не зловживати їхньою кількістю, через хибне враження ситості.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як правильно харчуватись під час вагітності – розповідає луцька нутриціологиня Наталія Тарапата

Консерванти, стабілізатори, емульгатори та покращувачі смаку: чим небезпечні харчові добавки?

Що таке біодоступність їжі та навіщо її підвищувати

Гаряче VS холодне: яку їжу краще вживати

Відвідувати ресторан та харчуватися здоровою їжею: чи можливо це?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111