Ніколи не пізно вивчати нове, а особливо – мову держави, в якій ти живеш. Повномасштабне вторгнення рф стало поштовхом для багатьох російськомовних українців остаточно покінчити з мовою країни-агресора. Тому ми пропонуємо добірку матеріалів та ресурсів, які допоможуть у вивченні української мови та її вдосконаленні.
YOUTUBE-КАНАЛИ ПРО МОВУ
Канал філологині та мовознавиці з Могилянки Ідеї Олександрівни має різноманітний контент, присвячений українській мові. Зокрема, одними із найпопулярніших є серія роликів про українські діалекти. Крім цього, авторка розповідає «нестандартні речі про мову і літературу, оскільки філологія – це стан душі, яким дуже хочеться поділитися з людьми».
Авторкою каналу є відома українська перекладачка та письменниця Євгенія Кузнєцова. Вона започаткувала серію просвітницьких відео «Мова-меч», у яких розповідає про мовну політику у процесі роботи над книжкою «Мова-меч: як говорила радянська імперія». Останнє відео на каналі авторка присвятила безпосередньо проблемі переходу російськомовних людей на українську.
На цьому каналі ви знайдете лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук. Засновниками каналу є письменники та перекладачі Остап Українець, Євген Лір та перекладачка Катерина Дудка. «ТПМ» також мають відео, присвячені безпосередньо переходу на українську мову.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Youtube UA: добірка українських ютуб-каналів, на які варто підписатись
ОНЛАЙН-КУРСИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Освітня платформа громадської організації «Український світ», яка має на меті створити українськомовний культурний простір пропонує низку курсів з вивчення та популяризації української мови, культурно-просвітницького характеру та курси підвищення кваліфікації вчителів.
Курс має достатню теоретичну базу для вивчення української мови та складається з 16 розділів. Крім цього можна послуговуватися інтерактивним конспектом із усіма темами.
Курс від Prometheus передбачає програму елементарного рівня вивчення мови. Його розроблено так, щоб якомога ширше сприяти розвитку комунікативних можливостей слухача для ефективного використання української мови в різних життєвих ситуаціях і сферах спілкування. Курс складається з відеоуроків і конспектів до них, проміжних тестових вправ і загального тесту.
ДОДАТКИ
Mova
Авторами додатка є команда освітнього проєкту «Мова – ДНК нації». У застосунку всі охочі мають змогу пригадати основні правила правопису, дізнатися фразеологізми й синоніми, навчитися правильно наголошувати слова та позбутися росіянізмів. Крім того, зареєстровані користувачі зможуть перевіряти знання й одночасно навчатися, виконуючи тематичні вправи.
R.I.D.
Додаток відкриває користувачу три нових слова щодня. За вивчення цих слів нараховується ігрова грошова одиниця – «пісок часу». Що більше його у користувача, то вищий рейтинг. У програмі сім рівнів. Також є словник, із яким ви можете пригадати, що таке «громовиця», «фіранка» та «поліття».
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Війна очима українських ілюстраторок
SUPPORT UKRAINIAN ARMY: як надіслати листівку з особистим посиланням нашим захисникам
З Україною на тілі: історія виникнення та тренди татуювань у 2022 році
«Не залишай мене!»: як бути з домашнім улюбленцем під час війни?