Які види близькості повинні бути у здорових стосунках

Серед багатьох пар звичне уявлення про близькість між партнерами полягає суто у сексуальному плані. Однак насправді близькість – це глибока потреба закоханих у любові та прихильності. Психологи виділяють 4 види близькості, завдяки яким ваші стосунки будуть міцними й здоровими, а також сприятимуть гармонії і порозумінню.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Про розлучення, зниження лібідо та взаємини на відстані під час війни – розповідає Елліс Мурр

4 НАЙВАЖЛИВІШІ ВИДИ БЛИЗЬКОСТІ У СТОСУНКАХ

Емоційна близькість. Це основа довготривалих стосунків. Вона проявляється у тому, наскільки кожен із партнерів почувається у безпеці, не боїться висловлювати власні переживання й думки, а також вміє слухати й чути. За таких обставин народжується і постійно розвивається глибока справжня близькість. Ми відкриваємо одне одного справжніми.

Інтелектуальна близькість. Вона передбачає вміння дискутувати і мати різні погляди на речі. Згадайте, скільки разів суперечки через несхожість поглядів переростали у сварки? Зробіть правильні висновки та зрозумійте, що не обов’язково однаково думати й реагувати на ту чи ту ситуацію. Ваша несхожість із партнером повинна залишатися дискурсом про різні погляди на речі.

Емпірична близькість. Спільні спогади про подорож чи концерт, спільні враження від нового фільму чи книги, спільні інтереси та новизна у стосунках – всі ці складові зближують вас зі своїм коханим. На думку психологів, вони зміцнюють взаємини та підштовхують до нових спільних відкриттів.

Духовна близькість. Йдеться про ті відчуття, речі і миті, які ви можете провести зі своїм партнером без зайвих слів у суцільній гармонії. «Бути в моменті» – саме те, що ви повинні відчувати разом із коханим у найсильнішій духовній близькості.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як психологічно підготувати дитину до школи?

Що таке психосоматика і як вона працює під час війни – розповідає психологиня Елліс Мурр

«Якщо він такий чудовий, чому мені так погано?»: 5 книг про психологію взаємин

Запах пристрасті: як ефірні олії впливають на лібідо

POST A COMMENT