Якщо у тебе немає фінансів, то підсвідоме сприймає їх як загрозу. Я часто чую, що якась кількість коштів приносить у життя людини стрес. Вона переживає, що ця сума надто велика. Або ж цю суму не вдасться отримати в такому ж еквіваленті найближчим часом. Відповідно виникає бажання зажати ці фінанси у міцному кулаку, аби нікуди не витрачати. Хоча потреби на витрачання є. Не інвестування у себе, а витрачання. Адже більша частка нашого суспільства живе за принципом: «Я витрачаю, позбавляю себе грошей, значить я збагачую когось». І це найбільша помилка.
Такі установки приводять організм та психологічний спокій у стрес. Відповідно психіка хоче усунути цей стан і зняти стрес. Як цей процес прискорити? Розпустити кошти крізь пальці. Бо винести таке навантаження на собі психіка не може. Запам’ятавши, що фінанси приносять збитки емоційному стану, підсвідоме у майбутньому зробить усе, щоб цього стресу не було. Тобто і фінансів також не було, адже вони спричиняють людині стрес.
ГРОШІ = СТРЕС
У нашому суспільстві парадигму страху, болю, грабежу, втратам, зрадам, розвалу сім’ї завжди приписують фінансовому збагаченню. Та якщо взяти усі кошти, що є на нашій планеті, розділити їх у рівноцінній кількості між усіма індивідами, то кожен стане мільйонером. Але у нас відношення до фінансів таке, наче до чогось недосяжного.
І все повертається до того ж відчуття, що я віддаю свій досяжний кусень комусь і когось збагачую. З таким підходом, звісно, ні про яке фінансове збагачення не йтиметься. Тому що ми маємо розуміти, що вкладаємо у себе.
Навчання – це вклад у себе. Косметолог – це вклад в себе. Зручний і якісний одяг – вклад у себе. І коли я вкладаю у себе, то і фінанси у мене будуть. Бо роблю цей процес з прийняттям, вдячністю і повагою.
А коли я скрупульозно тримаюсь зубами за кожну копійку, а потім веду діалог, що не потрібно було на це витрачати, тепер я без грошей. То їх ніколи не буде. Адже ми у своє колективне несвідоме направляємо шквал протесту. Стрес, який треба нівелювати. І знову виходить формула «Немає грошей = немає стресу».
Це замкнуте коло. Без фінансів погано, але і з фінансами якось не дуже.
Вклад у свій розвиток, навчання фінансової грамотності, робота із синдромом самозванця, перший крок до впевненості. Натомість коли ви в’язні своїх страхів, ні про який фінансовий ріст неможливо й не варто говорити. Адже впевненість – еквівалент успішних та фінансово спроможних людей. Впевненість – це енергія та ресурс, яка і відповідає за кількість та якість нашого фінансового росту.
Якщо ж ми говоримо про свою справу та реалізацію у ній, то у вас має бути з нею справжній роман. Уся любов, почуття, сексуальна енергія та щасливі очі будуть вести вас до реалізації задуманого. Так, у вас має бути чітке розуміння, як і куди працювати, однак саме енергія, заряд буде підіймати і вести вас це втілювати. Без закоханості у свою справу ви швидко потухнете.
У наш час є дуже багато платформ для грамотного інвестування свого часу та коштів. Інвестиції, трейдинг, криптовалюти. Копірайтинг та менеджмент. Власний бізнес, який вкладає у себе грамотність. Можливості збільшити дохід оточують нас кожного дня навіть декілька разів! Фінансова освіта допомагає їх бачити та використовувати.
В інтернет-ресурсах у вільному доступі дуже багато літератури на цю тему, з яких рекомендую до ознайомлення:
- «Багатий тато, бідний тато», Роберт Кійосакі.
- «До біса все! Бери й роби!», Річард Бренсон.
- «Найбагатша людина у Вавилоні», Клейсон Джордж.
- «Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей», Бодо Шефер.
АДРЕСА: м. Луцьк, вул. Крилова, 1.
ТЕЛЕФОН: +38 (093) 82 63 401.
INSTAGRAM: @ellis.murr
FACEBOOK: Психолог Психотерапевт Ellis Murr
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
ФОП чи ТОВ: як зареєструвати власний бізнес?
Як перестати жити «від зарплати до зарплати»
Книги для фінансової грамотності дітей: як виростити фінансових геніїв
Як планувати особистий бюджет?