Як підтримати близьку людину, яка зараз на війні?

Війна розлучила тисячі сімей та родин, друзів та колег. Десятки тисяч чоловіків зараз захищають нашу землю від ворога, залишивши власні домівки та родини. Сьогодні важко усім, але особливо важливо почути слова підтримки саме тим, хто щодня дивиться небезпеці в очі. Як правильно поводитися та підтримати близьку людину, яка зараз перебуває на війні – розповідає луцька психологиня Олена Будько.

 

ВИ – РЕСУРС ДЛЯ ТИХ, ХТО ЗАРАЗ НА ФРОНТІ

Сила вашого духу, ваш стан та настрій є найголовнішим ресурсом для того, хто на фронті. Звичайно, основним інструментом підтримки є РОЗМОВА. Створіть декілька хвилин радісного та приємного спілкування, щоб людина могла відволіктись та відчути цивільне життя. Дозвольте виговоритись і не концентруйте увагу на собі. Розповідайте приємні і теплі моменти з вашого спільного життя. Це надає сенсу, заради якого варто жити.

 

Відчувати ТРИВОГУ це нормально. Спрацьовують захисні механізми психіки. Ви не можете контролювати, що відчувати, але можете її (тривогу) ТРАНСФОРМУВАТИ У КОРИСНЕ. Наприклад, проконтролюйте чи ваша близька людина забезпечена необхідним спорядженням, можливо необхідні певні ліки, або уточніть чи поїв він сьогодні. Збирайте продуктові набори або плетіть сітки. Вам це допоможе знизити рівень тривожності, усвідомити власну цінність, а він відчує вашу турботу.

 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Шукайте гойдалку або автомобіль»: практичні поради, як подолати надмірну тривожність

 

НЕГАТИВНІ ЕМОЦІЇ проговорюйте з подругою, мамою чи психологом. Також не варто говорити, що ви дуже хвилюєтесь за його життя, що вам страшно, тим паче плакати. Відтак, у нього з’явиться почуття провини і він почуватиметься роздавлено, що залишив вас у важку хвилину і не може бути поруч, щоб допомогти.

 

МОТИВУЙТЕ спільними планами на майбутнє або компліментами. Наприклад: «Після війни ми зробимо це і це, поїдемо туди…» або ж «Який ти у мене красивий і мужній». Це викличе посмішку і залишить приємні спогади після вашої розмови, що відволіче від важкої реальності.

 

НЕ ЗАВИСАЙТЕ. Не мовчіть, не говоріть типу «угу, ясно…». Не час розвивати ностальгічні спогади, краще пожартуйте, розкажіть смішну історію з вашого життя, запитайте про здоров’я.

 

Якщо відчули агресію зі сторони близької людини – не нервуйте. ДОЗВОЛЬТЕ ВИГОВОРИТИСЬ, вийти його негативним емоціям, адже ви зараз його єдиний надійний прихисток. Послаблюйте його страх смерті аргументами типу: «Всі ми під Богом ходимо», «у кожного свій шлях» тощо.

 

Йому потрібно знати, що ви поруч, що ним пишаються діти і близькі. Демонструйте спокій та нагадайте, як сильно ви любите і чекаєте вдома з перемогою!

 

INSTAGRAM: @olena.budko

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як поводитися з токсичними людьми?

Як скласти плани на рік та виконати усе задумане: поради психолога

Думка психологині: як відсутність батька впливає на особисте життя жінки

Як психологічно підготувати дитину до школи?

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11
Sisters BRUNCH копія1111111