Відтепер створення домашнього оазису – не лише справа естетики й елемент декору, а й спосіб підтримати власний ментальний і фізичний стан. Останні дослідження ботаніків довели, що кімнатні рослини справді мають позитивний вплив на загальний стан людини. Розповідаємо у матеріалі більш детально про те, як саме працює «зелена терапія», які її переваги та які вазони зможе завести кожен (так-так, навіть той, хто забуває про регулярний полив).
РОСЛИНИ ПІКЛУЮТЬСЯ ПРО НАС
Так, ви можете подумати, що це нісенітниця і якраз-таки саме на нас лежить уся відповідальність піклування за рослинами. Однак вони віддячують нам значно більше, оскільки мають декілька векторів позитивного впливу. Розгляньмо їх детальніше.
Психологічний вплив рослинного середовища вдома:
- підвищують настрій, заспокоюють;
- знижують рівень стресу;
- підвищують концентрацію та продуктивність на роботі;
- підвищують швидкість реакції під час виконання комп’ютерних задач;
- є джерелом комфорту.
Ще більше користі для ментального здоров’я ми можемо отримати під час взаємодії з зеленим середовищем на вулиці. В одному дослідженні пацієнти, які страждають на різні психічні захворювання, проводили три години двічі на тиждень працюючи на природі з тваринами. Це тривало протягом 12 тижнів. За цей період пацієнти продемонстрували значне покращення здатності долати труднощі, симптоми їхніх хвороб знижувалися, а загальна якісь життя покращилася. Такий результат був досягнутий завдяки тому, що перебування із землею, взаємодія з природою і рослинами мала справжній терапевтичний ефект. Вирощування на природі також може бути способом боротьби із самотністю та здатне підняти самооцінку. Садівництво дає вам відчуття власності та цінності у світі. По суті, природа сприяє спокою і врівноваженим думкам.
ФІЗИЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПОКРАЩУЄТЬСЯ НЕ МЕНШЕ
Ще зі школи ми знаємо, що вазони очищують повітря вдома. До цього ж, кімнатні рослини поглинають:
- вуглекислий газ;
- важкі метали з повітря;
- запахи будівельних матеріалів і клею;
- хвороботворчих бактерій.
Окрім цього зелень вдома допомагає врегулювати рівень вологості повітря. Тому людям зі сухою шкірою варто зробити в оселі якомога більше зеленого простору, аби він сприяв стабільному рівню вологи.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як облаштувати робочий кабінет: розповідає авторка блогу про красу, декор та ремонт Хелен
Як створити будинок щастя: все про вчення Васту від Тетяни Максимюк