Втома від війни: як стійко очікувати на перемогу?

Від початку повномасштабного вторгнення тема війни не сходить зі шпальт та екранів світових медіа. Чимало експертів вказують на безпрецедентний інтерес до нашої держави після 24 лютого, якого не було ні під час Помаранчевої революції, ні під час Євромайдану. Але віднедавна в медіапросторі з’явилася думка, що світ починає втомлюватися від війни в Україні. Про цю небезпеку заявляв і експрем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. Світові видання писали про «втому від співчуття» – так назвали послаблення міжнародної уваги до війни. Це явище вони вважають поширеним, адже ЗМІ можуть готувати репортажі для своєї авдиторії, але вони не здатні змусити її перейматися темами цих матеріалів.

Якщо ви також помічаєте емоційну втому в очікуванні перемоги, читайте у матеріалі, як розвинути стійкість своєї психіки щодо життєвих труднощів.

ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ ІНФОРМАЦІЙНА ВТОМА?

Інформаційна втома виникає, як і будь-яка інша, коли в людей завершується певний ресурс. Від початку нового етапу війни ми знаходимося в стані сильної концентрації й організм не може бути в ньому постійно. Це якщо уявити, що ми затиснемо кулак і будемо тримати його в такому положенні годину (нині ми живемо у війні вже майже рік). У результаті відчуємо біль від того, як затерпає рука. Вона буде сигналізувати тілу, що треба зробити наступну дію. Так само ми за власним бажанням акцентуємо на певній інформації й організм втомлюється. Наша психіка так влаштована, що не може довго і в таких масштабах споживати тривожний контент, тому, зрозуміло, що люди з часом просто зменшують його кількість. І хоча психологи радять дозувати інформацію і не сидіти 24/7 в новинах, люди все одно продовжують стежити – навіть ті, які раніше були далекі від цього. Адже треба розуміти, що відбувається в країні.

У психології є термін резильєнтність. Це здатність людини впоратися зі складними життєвими подіями та відновлюватися після труднощів чи стресу. Саме резильєнтність допомагає пережити труднощі, запобігти емоційному вигоранню, вийти з переддепресивного стану.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Емоційний інтелект: що це таке та як його розвинути?

ЯК ЗАГАРТОВУВАТИ РЕЗИЛЬЄНТНІСТЬ ТА ПОСПРИЯТИ ВЛАСНІЙ СТІЙКОСТІ?

  1. Розпочніть розвиток резильєнтності з бази: правильне й збалансоване харчування, здоровий сон та будь-яка фізична діяльність. Наше тіло потребує активності. Йому потрібно давати можливість відновлюватись через сон, активувати роботу лімфи та інших систем організму тренуваннями, пішими прогулянками. У такому випадку з’являється тонус, тіло почне шукати способи отримання задоволення та відпочинку після витрачених зусиль.
  2. Погляньте на виклики під іншим кутом зору. Замість того, щоби дивитися на негаразди, як на щось потворне і непереборне, спробуйте пошукати невеличкі способи здорового вирішення ситуації або привнести зміни, які можуть допомогти впоратися чи принаймні підтримати вас.
  3. Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати, змінити або що від вас залежить. Звісно, іноді здається, що труднощі просто збивають вас з ніг, як потужний струмінь води. Буває й так, що вам складно або нема за що вхопитися, щоб втриматися «на плаву». Повернення відчуття контролю може бути помічним, тому знайдіть і зосередьтеся на тих ситуаціях, на які ви можете вплинути, якими ви здатні керувати. Це може повернути відчуття безпеки або кращої стійкості.
  4. Спробуйте знайти сенс у труднощах. Для початку значення, які ви зможете знайти у труднощах, можуть бути зовсім маленькі, але вони також можуть слугувати нам підтримкою. Замість «Чому я? Чому зі мною?» спробуйте поставити собі запитання «Що я можу навчитися з цієї ситуації?».
  5. Зміни є, ними наснажене наше життя. Деякі цілі, які ми ставили перед собою, можуть бути недосяжними через певні обставини, або просто втратити свою актуальність. Розвивати гнучкість до змін, або здатність адаптуватися і толерувати невизначеність допоможе краще помічати нові можливості, більш повно проживати поточний момент, розвиватися і зростати.

*Втома є у всіх, як фізична, так і моральна. Проте ворог досі перебуває на нашій рідній землі. Ми не маємо морального права розслаблятись, ігнорувати та втомлюватись. Разом до перемоги!

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Звуки війни»: як підтримати дитину та допомогти їй впоратися зі страхом

Як підтримати близьку людину, яка зараз на війні?

«Не можу дозволити собі»: чому нам важливо вміти радіти під час війни

Як жити далі під час війни: поради від психологині

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111
Merezhyvni red5
_MG_1976
_MG_9191 (3)j