Мінусова температура, сніг та вітер, коротші прогулянки та нестача вітамінів. Всі ці фактори впливають на самопочуття та зовнішній вигляд ваших домашніх улюбленців. Розповідаємо, як доглядати за собаками та котами, щоб вони не відчували дискомфорту під час холодів.
ПРОГУЛЯНКИ
Впевнені, що у вас виникало питання: як довго можна гуляти з собакою за мінусових температур? У цьому випадку потрібно зважати на її розмір і породу. Оптимальний час для прогулянки з маленькою собакою – 20 хвилин. Такий час підходить для йоркшир-тер’єра, чихуахуа або той-тер’єра. Із середніми та великими породами, як-от лабрадори, добермани, лайки та хаскі, можна гуляти від 40 хвилин до 1 години.
Якщо ви власник або власниця пухнастого котика і з дитинства не привчали до прогулянок на вулиці, то з ними краще взагалі не виходити надвір, особливо взимку. Різка зміна температури та нове середовище можуть спричинити стрес у тварини.
Кількість прогулянок узимку залежить від віку та стану здоров’я вашого улюбленця. Найголовніше – пильнувати за ним та не допускати переохолодження.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Стерилізація тварин: варто чи ні?
СПЕЦІАЛЬНИЙ ОДЯГ
Теплий одяг для тварин взимку не є обов’язковим атрибутом. Якщо ваша тваринка активна, багато бігає і ви не помічаєте змін у її поведінці, то спеціальний одяг не потрібний. Проте є випадки, коли улюбленцям варто створити власний гардероб.
- Якщо у вас цуценя або собака, якій понад 8 років. У таких тварин через вік може порушуватися терморегуляція, тому їх потрібно додатково утеплювати.
- Різкий перепад температур. Якщо на вулиці -20С°, а вдома +20С°, тварина може страждати через різкий перепад температури. Тому найкраще рішення – одягнути собаку у флісовий комбінезон, який закриватиме її спину та лапи, а перед виходом на вулицю трохи почекати в під’їзді.
ДОГЛЯД ЗА ШЕРСТЮ
Домашніх котів, які не гуляють на вулиці, не потрібно мити, оскільки вони самостійно вичищають свою шерсть. Однак якщо ваш кіт пристосований до виходу надвір і забруднився під час прогулянки, його можна повністю помити. Щодо догляду за шерстю собак також є деякі нюанси, які варто пам’ятати. Чотирилапого друга потрібно купати лише у тому випадку, якщо він повністю забруднився. Тоді шерсть треба добре намочити, намилити шампунем і змивати його протягом 10 хвилин. Важливо пам’ятати, що не можна мити тварину шампунем щодня, оскільки він пересушуватиме шкіру. Після звичайних прогулянок достатньо просто помити лапи.
Узимку шерсть тварин висихає довше, ніж улітку чи весною, тому дуже важливо після миття повністю висушити та витерти її. Ви, звісно, можете спробувати висушити улюбленця феном, але навряд чи це йому дуже сподобається.
ХАРЧУВАННЯ
У холодну пору року харчування вашого домашнього улюбленця потрібно додатково врізноманітнювати. Додавайте більше овочів, які стануть ласощами для чотирилапого. Також можете проконсультуватись зі своїм ветеринаром щодо вітамінів та харчових добавок, які можна додати в раціон. Для тварин, які харчуються натуральною їжею, варто створювати раціон разом із ветеринарним дієтологом. Він порахує кількість білків, жирів, вуглеводів і мінералів, яких не вистачає в зимовий період. Додатково розігрівати їжу також не потрібно. Це можна робити лише тоді, коли собака або кіт погано харчується.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Коти проти ялинок: як прикрасити оселю безпечно для домашнього улюбленця