Ніколи не пізно відкривати для себе нові грані чогось до болю знайомого і відомого. Українська культура – це саме те явище, яке можна вивчати протягом усього життя і все одно знаходити щоразу щось нове і дивовижне. Пропонуємо добірку документальних фільмів, які допоможуть краще розібратися і зрозуміти нашу культурну спадщину.
UKRAÏNER. THE MOVIE
Авторами однойменного фільму є суспільно-культурний мультимедійний українознавчий проєкт Ukraїner. Як зазначають творці, стрічка складається з шести історій, сплетених в єдине полотно. Вони відображають один звичайний день України, яку творять незвичайні українці. Персонажі цієї стрічки не пов’язані між собою, їхні світи різні. Та саме ці відмінності й об’єднують країну.
БУДИНОК «СЛОВО»
Найкращий український документальний фільм 2018 року був знятий режисером Тарасом Томенком. У центрі подій – винищення української інтелігенції, спеціально зібраної під одним дахом будинку письменників «Слово». В 20-30-х роках у Харкові у 66-ох квартирах будинку, спроєктованому у формі літери «С», жили найвідоміші українські митці – письменники, поети, художники, режисери. Інтелігенцію протягом кількох років було репресовано, розстріляно чи перетворено у співців партії. Тепер будинок «Слово» став символом колишньої радянської системи.
https://www.youtube.com/watch?v=saLgLaWGGVs
СПАДОК НАЦІЇ
У стрічці Олександра Ткачука вишиванка постає справжнім духовним надбанням нашої культури. «У «Спадку нації» органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією», – зазначають автори.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як стилізувати вишиванку у повсякденний гардероб
ВЕСІЛЬНИЙ СПАДОК
У повнометражному документальному фільмі Олексія Гуза розповідається про весільні звичаї та обряди з різних куточків України. Завдяки цій картині глядач зануриться у світ багатої, яскравої та різноманітної весільної культури 8 областей країни: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької.
СОЛОВЕЙ СПІВАЄ
Вітчизняні глядачі одноголосно відзначають цю стрічку, як найсильніший фільм про українську мову. З початком повномасштабного вторгнення росії «Соловей співає» отримав другу хвилю визнання і популярності. Автори досліджують значно глибші причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови. Творці стрічки намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив?».
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Найтрендовіші шовкові хустини від українських брендів, які стануть мастхевом вашого гардеробу
4 небанальні ідеї для патріотичного манікюру
Пес Патрон, кіт Степан та лабрадор Красавчик: як тварини допомагають українським військовим
«Я сказала так»: тренди весільних суконь 2022 від світових і українських дизайнерів