Праймер для обличчя: кому потрібен і навіщо

Щоденне використання макіяжу сушить шкіру і забиває пори. Щоб захистити обличчя від негативних наслідків, професійні візажисти використовують спеціальний засіб – праймер. Він утворює захисний шар, зволожує і живить шкірні покриви. Його наносять на чисту шкіру під макіяж.

Одні праймери можуть надавати матового ефекту, інші – коректують колір обличчя, зволожують, освітлюють або створюють блюр-ефект. Як обрати правильний варіант серед розмаїття продуктів та яким способом наносити засіб? Дізнаємося разом у нашому матеріалі.

 

ЩО ТАКЕ ПРАЙМЕР?

Праймер нерідко плутають з консилером, хоча у цих засобів є багато серйозних відмінностей. Праймер для обличчя – це засіб, який наносять для того, аби підготувати шкіру до макіяжу. Всі праймери без винятку вирівнюють рельєф шкіри, щоб косметичні засоби краще розподілялися і довше трималися. Але у різних видів є свої специфічні особливості і функції: є праймери, що матують, є такі, що заповнюють пори, зволожують, виконують корекцію, додають сяйва.

ЯК ОБРАТИ ПРАЙМЕР ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ?

Під час вибору праймера основним критерієм є тип шкіри. Важливо точно його визначити, оскільки якщо оберете неправильний варіант, то засіб не подарує вам необхідний ефект.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як зробити макіяж більш стійким?

Як зробити макіяж більш стійким?

 

НОРМАЛЬНА ШКІРА

Універсальний тип, для якого підходить будь-який праймер. В ідеалі перевагу краще надавати продуктам без спирту і масла. Це захистить обличчя від пересихання або надмірного вироблення жиру.

ЖИРНА ШКІРА

Для цього типу підійде праймер з легкою структурою, який буде приховувати великі пори. Не рекомендуємо використовувати масляні основи зі світловідбивальними частинками, оскільки після застосування можуть залишатися жирні сліди.

ЧУТЛИВА ШКІРА

Рекомендуємо вибирати базу зі зволожувальним ефектом. У складі праймера немає бути спирту, масел, парабенів і ароматів. Перевагу варто надати заспокійливим компонентам.

КОМБІНОВАНА ШКІРА

Для цього типу праймер повинен бути зволожувальним, не містити силіконів, які можуть забивати пори. Для спекотної пори року варто вибрати склад з матувальним ефектом.

ВІКОВА ШКІРА

Склади з силіконом або світловідбивальними частинками в формі гелю допоможуть приховати дрібні зморшки. Подібні праймери розрівнюють тон обличчя.

Крім типу шкіри варто звернути увагу на її тон. Існують праймери різних відтінків для корекції кольору обличчя. Зелений усуває почервоніння, бузковий бореться з тьмяними сірими тонами, жовтий прибирає кола під очима, рожевий робить обличчя свіжим, а блакитний глибоко зволожує.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО КОРИСТУВАТИСЯ ЗАСОБОМ?

  • Спочатку потрібно очистити шкіру (за допомогою гелю або пінки). Потім – зволожити денним кремом і почекати, поки засіб вбереться в шкіру.
  • Розподіліть невелику кількість праймера на обличчя легкими масажними рухами: від центру до периферії. Перед тим, як наносити тональний засіб, переконайтеся в тому, що база повністю вбралася.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як помилки у макіяжі можуть стати родзинкою

https://spacemag.com.ua/beauty/yak-pomilki-u-makiyazhi-mozhut-stati-rodzinkoyu-3/

 

ЧИМ МОЖНА ЗАМІНИТИ ПРАЙМЕР?

Якщо ви все-таки не наважуєтеся придбати праймер, то пропонуємо вам альтернативні варіанти.

  • ВВ- або СС-крем. Він одночасно зволожує, захищає і тонує шкіру.
  • Зволожувальна сироватка. Швидко і ефективно відновлює шкіру, без застосування додаткових засобів.
  • Зволожувальний крем. Підходить тим, кому не потрібні інші ефекти праймера.
  • Чоловічий крем після гоління. Настільки неочевидний засіб дійсно здатен замінити праймер для обличчя. Гелева структура делікатно пом’якшує і вирівнює шкірні покриви.

Якщо куплений праймер погано лягає або не робить потрібний ефект, то він неправильно підібраний. Зовсім відмовлятися від такого помічника не варто, однак потрібно підібрати його «під себе».

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Нашвидкуруч: все про макіяж кінчиками пальців

Компактний та легкий: як використовувати кушон в макіяжі

Кисті для макіяжу: як обрати і для чого потрібні

Сліпі зони, про які ми забуваємо під час макіяжу

Max Factor. Чоловік, який створив макіяж

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0