Купероз, відчуття «горіння» на щоках, часті запалення на фоні почервонінь шкіри – все це споріднені явища, які мають назву розацеа. Про поширені проблеми зі шкірою ми розповідаємо разом із фахівцями «Центру естетичної медицини Оксани Короткої», відтак цього разу дізнаємося більше про шкіру з розацеа завдяки лікарці-дерматологині, косметологині Ірині Тацюн.
ЩО ТАКЕ РОЗАЦЕА?
Розацеа – це хронічне запальне захворювання шкіри, яке уражає всі раси, однак найчастіше трапляється в людей зі світлою шкірою і зазвичай після 30-ти років.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Червоні цятки на шкірі або ангіоми: що це і як боротися?
На шкірі обличчя людини це проявляється стійким почервонінням у центральній частині обличчя, видимими судинами, запальними папулами, пустулами. Ці зміни можуть супроводжувати відчуття печіння, поколювання, набряк, чутливість, сухість шкіри, а складніші варіанти проявляються навіть потовщенням шкіри (фіматозні розростання на носі), офтальмологічними симптомами.
Клінічно дерматологи виділяють чотири варіанти розацеа:
- еритематозно-телеангіоектатичний;
- папуло-пустульозний;
- фіматозний;
- офтальмологічний.
ВІД ЧОГО ВИНИКАЄ РОЗАЦЕА?
У виникненні розацеа відіграють роль відразу декілька чинників: генетика, особливе розташування судин, бактерії.
Часто цей дерматоз проявляється після багаторазової дії на шкіру факторів, особливо тих, які викликають еритему (почервоніння). Це, наприклад, висока або низька температура навколишнього середовища, ультрафіолетове випромінювання (сонце), різкий вітер, гарячі напої, фізичні навантаження, приливи в менопаузі та деякі препарати.
ЧИ ВАРТО МАСКУВАТИ ПРОЯВИ РОЗАЦЕА?
Непереносимість деяких косметичних, лікувальних засобів і чутлива шкіра обличчя є доволі частими ознаками еритематозно-телеангіоектатичного і папуло-пустульозного варіантів розацеа, що, ймовірно, є ознакою дисфункції шкірного бар’єра і гіперреактивності судин обличчя. Це може проявлятися описаними вище відчуттями у вогнищах запалення. Саме тому важливо уникати для такого стану шкіри агресивних косметичних засобів, оскільки вони також можуть негативно вплинути на перебіг розацеа.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Кліщ не є причиною висипань»: все про демодекс
ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ШКІРОЮ З РОЗАЦЕА?
Важливо: уникайте факторів, що можуть провокувати розацеа, захищайте шкіру від сонця. Віддавайте перевагу сонцезахистам на фізичних фільтрах, їх є всього два: оксид цинку та діоксид титану. Не використовуйте для вмивання обличчя додаткових гаджетів. Засіб для очищення обирайте без жорстких ПАР. Макіяж на легкій основі буде кращим вибором для тих, в кого чутлива шкіра.
ЯК ЛІКУВАТИ ШКІРУ З РОЗАЦЕА?
Медикаментозне лікування призначає лікар-дерматолог, яке відповідає клінічній стадії розацеа. А з такими проблемами, як почервоніння, купероз, застійні запальні плями, неприємні суб’єктивні відчуття горіння на обличчі, зможе впоратися апаратна косметологія, зокрема лазер Nordlys. Він забезпечує високу ефективність, є абсолютно безпечним у порівнянні з іншими апаратами ipl-систем. А приємним плюсом до процедури стане ефект фотоомолодження шкіри, який ви неодмінно побачите на своєму обличчі.
м. Луцьк, вул. Словацького, 2.
+ 38 (066) 377 99 38
FACEBOOK: Oksana Korotka aesthetic medical center
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
«Ефекту можна досягнути за 4 процедури», — Оксана Коротка про розтяжки
Червоні цятки на шкірі або ангіоми: що це і як боротися?
Заморожування жирових відкладень: 10 найпоширеніших запитань про кріоліполіз
Масаж Тоффа: чому варто спробувати унікальну методику
Сила мигдалю: як працює мигдалевий пілінг
Лімфодренаж, ендосфера та обгортання: процедури для швидкого схуднення
Гладкий закон: все про лазерну епіляцію у «Центрі лазерної епіляції» Оксани Короткої