Як стають чемпіонками: Єлизавета Левкович та Софія Гонтар про найбільші досягнення, бажання все покинути та кумирів сучасності

Тандем мистецтва та спорту, сила, витривалість, витончені рухи та відчуття ритму. Художня гімнастика – це не просто вид спорту. Це спосіб життя, який обирають тисячі дівчат. Вони живуть своєю справою, тренуваннями, змаганнями та мрією про золоту медаль. Space mag. поспілкувався з вихованками спортивного клубу «СПОРТ ЕСТЕТ» Єлизаветою Левкович (17 років) та Софією Гонтар (15 років) про найбільші досягнення, бажання все покинути та кумирів сучасності.

Раніше ми спілкувались із головною тренеркою спортивного клубу «СПОРТ ЕСТЕТ» Анною Войнаровською про історію клубу, перемоги та мотивацію.

З ЧОГО РОЗПОЧАВСЯ ВАШ ШЛЯХ У ГІМНАСТИКУ?

Ліза: Мій спортивний шлях розпочався в 6 (майже 7) років. Як для гімнастики, це вже запізно, але мене взяли і радості не було меж. У моїй групі було багато ровесниць, але вони тоді вже вміли багато чого і я дуже хотіла навчитися того ж.

Вдома після тренувань брала спальну подушку і вчилася робити міст, в мене багато чого не виходило, але я хотіла навчитися та практикувалась вдома, тому приблизно через 2 роки мені вдалося наздогнати сильніших дівчат і змагатися з ними на рівних.

Гонтар Софія

Софія: Мій шлях у гімнастиці розпочався в 4 роки. Спочатку я плакала, але пізніше зрозуміла, наскільки цей вид спорту прекрасний (сьогодні Софія має звання Кандидата у майстри спорту України ред.).

 

ВАШ НАЙУЛЮБЛЕНІШИЙ ГІМНАСТИЧНИЙ АТРИБУТ? ЧОМУ?

Ліза: Я дуже люблю працювати з м‘ячем. Мені подобається моя вправа та музика під неї. М‘яч – це універсальний предмет, за допомогою якого можна виразити цілу палітру емоцій, що вдасться не з кожним предметом.

Також люблю булави. Їхня цікавість в тому, що їх дві. Під час роботи з ними розвивається координація, бо потрібно слідкувати і за одною, і за другою та водночас виконувати різні вправи.

Єлизавета Левкович

Софія: Мій улюблений предмет – м‘яч. Вправи з ним дуже красиві та цікаві. Мені дуже подобається працювати з м‘ячем.

 

У ВАС ВИНИКАЛО БАЖАННЯ ВСЕ ПОКИНУТИ? ЯК ТА ЧИМ МОТИВУЄТЕ СЕБЕ?

Ліза: Бажання все покинути виникало і не один раз. Зазвичай такі думки приходять в моменти, коли важко або щось не вдається. У таких ситуаціях я зазвичай ставлю собі питання: «Для чого весь витрачений час та робота? Я слабка? Я зупинюсь і кину все на півшляху?» Якщо все кину, то що буде далі? Розумію, що пожалію про те, якщо кину цю справу зараз. Але такі висновки робила у старшому віці, а коли була менша, то мене підтримувала та мотивувала мама. Я вдячна їй за це.

Софія: Бажання покинути гімнастику у мене не було. Часто бували моменти з невдачами, які мене засмучували. Але кожне змагання підштовхує та мотивує на ще більшу роботу над собою.

У ЯКИХ ЗМАГАННЯХ ВИ БРАЛИ УЧАСТЬ? ЯКИМИ СВОЇМИ НАГОРОДАМИ ВИ ПИШАЄТЕСЬ НАЙБІЛЬШЕ?

Ліза: Чемпіонати України для мене – це найважливіші змагання. Найбільша нагорода – 3 місце на Чемпіонаті України.

Софія: Моя найбільша нагорода – 2 місце на Чемпіонаті Волинської області. Найвищий ранг змагань, в яких брала участь, – Всеукраїнський турнір в рамках Кубку Дерюгіних. Це неймовірний досвід та неповторні відчуття, коли ти виступаєш на килимі, на якому було багато чемпіонок. Ці змагання запам’ятаю на все життя!

 

Софія Гонтар

ХТО Є ВАШИМ КУМИРОМ?

Ліза: Одного кумира немає, але подобаються такі гімнастки: Наталія Годунко, Анастасія Салос, Аліна Гарнасько, Діна та Аріна Авєріни, Яна Кудрявцева, Олександра Солдатова, Саломе Пажава та інші.

Софія: Мій кумир – Ганна Різатдінова. Красива та витончена гімнастка, яка подарувала бронзову медаль Україні на Олімпійських іграх 2016 року. Вона є прикладом для мене.

Єлизавета Левкович

ЯКИМИ ЯКОСТЯМИ ПОВИННА ВОЛОДІТИ СПРАВЖНЯ ЧЕМПІОНКА?

Ліза: Працьовитість, сила волі, терплячість.

Софія: Справжня чемпіонка має бути працьовитою, сильною, витривалою, чесною, ввічливою. Вона має бути впевненою в собі, але не хизуватись своїми перемогами.

INSTAGRAM: @sport_estet_rg

@anjyta_voynarovska

FACEBOOK: Sport Estet

Тел.: +38 (050) 161 60 65.

СТВОРЕНО У СПІВПРАЦІ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як правильно вимовляти назви спортивних брендів?

Спортивний догляд: як готувати шкіру до тренувань

Спорт під час критичних днів: за і проти

Калькулятор ваги: навіщо рахувати калорії

Їсти і не товстіти: все про інтуїтивне харчування від нутриціологині

АКТИВНА АЛЬТЕРНАТИВА: 6 видів спорту, які замінять спортзал

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР