Жіночий організм особливо чутливо реагує на воєнний стан в нашій державі. За час повномасштабного вторгнення українки дедалі частіше зіштовхуються з проблемами інтимного здоров’я, зокрема, із затримкою або ж ранньою появою місячних. Як стрес впливає на порушення менструального циклу, що робити у такій ситуації та чи нормально це – у матеріалі.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Секрет інтимного здоров’я: психологічні причини жіночих хвороб
ПРИЧИНИ ПОРУШЕННЯ МЕНСТРУАЛЬНОГО ЦИКЛУ
Найпоширенішою причиною нерегулярних місячних є саме нервове напруження, зміна умов і обставин життя, що торкнулися буквально всіх жінок зараз. Проте організм реагує на такі обставини індивідуально – в одних це може призвести до тривалої затримки, в інших – взагалі не позначиться на менструації.
Порушенням менструального циклу вважається період, коли термін між місячними триває:
- менш як 21 дня;
- більш як 35 днів.
СПРАВА У ГОРМОНАХ?
Основна причина зміни нормальної менструальної функції жінок – це відхилення у гормонах. Порушення в репродуктивній системі, зміни в роботі щитоподібної залози, наднирників чи гіпофізу – те, що може впливати на зміни в організмі.
Крім цього, репродуктивна система не може працювати злагоджено у стресових умовах. Якщо нашому організму загрожує небезпека, то ми не можемо розмножуватися з еволюційного погляду. Саме так наш організм сприймає стрес. Спершу потрібно прибрати проблеми у голові, а вже потім починати лікування щодо порушень менструального циклу.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Менструальний біль: причини та способи його полегшити
Серед інших причин порушення циклу виділяють:
- незвичне фізичне навантаження;
- вагітність;
- обмежене харчування та схуднення;
- недостатня кількість води;
- запальні захворювання та інфекції, у тому числі такі, що передаються статевим шляхом;
- порушення роботи ендокринних органів;
- синдром полікістозних яєчників;
- інші хронічні захворювання.
ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЗБИВСЯ ЦИКЛ?
Передусім, важливо виключити вагітність зі списку ймовірних причин затримки. Також зверніть увагу на наявність ознак запалення чи інфекції (дискомфорт, печіння в ділянці статевих органів, незвичні виділення).
Згадайте, чи не було незахищеного сексу (або ви не змогли проконтролювати цілісність презерватива). Зверніть увагу на своє харчування – чи достатньо ви їсте та п’єте? Також важливо отримати консультацію гінеколога, принаймні онлайн.
І, звісно ж, варто мінімізувати стрес у вашому житті. У наших умовах це дуже складно зробити самотужки, тому краще проконсультуватись з психологом або ж знайти для себе заняття, яке розслаблятиме та допомагатиме відволіктись. Раніше ми писали про те, як заняття йогою сприяють подоланню стресу.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як менопауза впливає на психічний стан жінки?
ТОЧКА G: все про аугментацію інтимних зон гіалуроновою кислотою