Ось і минув екватор літа. Сонячний день знову стає все коротшим і усвідомлення того, що зовсім скоро ми будемо кутатись у пуховики, дуже засмучує.
У такі моменти хочеться зберегти частинку літнього тепла, літніх запахів та смаків. Отже, саме час робити запас вітамінів на зиму. Які є способи зберегти ягоди та як зробити це правильно – розповідаємо у матеріалі.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чому постійно хочеться солодощів та чим їх замінити
ЗАМОРОЖУВАННЯ ЦІЛИХ ЯГІД
Заморожування ягід – мабуть, найпоширеніший спосіб, щоб зберегти їх цілими на довгі місяці. Краще рішення – заморожувати їх у контейнерах або в міцних пакетах. На перший погляд, все просто: берете ягоди та заморожуєте їх. Цей спосіб цілком підходить навіть тим, хто не любить надто заморочуватися з процесом. Але є кілька нюансів, які варто пам’ятати, щоб ягоди не втратили своєї форми та краси.
- Перебрати ягоди, залишивши найгарніші. Пом’яті та зовсім маленькі варто відкласти і залишити для іншого способу замороження.
- Кілька разів промити ягоди в друшляку.
- Викласти на рушник (без ворсу) до повного висихання.
- Відрізати хвостики (якщо є потреба, видалити кісточки).
- Викласти ягоди на лист пергаменту.
- Поставити лист у морозилку до затвердіння ягід.
- Скласти ягоди в контейнер або в жорсткий пакет.
ЗАМОРОЖУВАННЯ ПЕРЕТЕРТИХ ЯГІД З ЦУКРОМ
Якщо ви любите додавати ягоди до різноманітних страв або до чаю, то цей спосіб точно для вас. Ягоди, перетерті із цукром, зберігають більше вітамінів, ніж, скажімо, варення.
- Перебрати ягоди, позбувшись плодоніжок, хвостиків та паличок.
- Добре промити, злити воду й ошпарити окропом.
- Перетерти ягоди із цукром у кухонному комбайні або м’ясорубці до консистенції пюре.
- Готову масу розкласти у контейнери, щільно закрити і поставити в морозилку.
Можна не використовувати цукор і просто перетерти ягоди, а потім заморозити. На якість зберігання це не вплине.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Низькокалорійні солодощі, які можна куштувати навіть на дієті
КРИЖАНІ КУБИКИ
Кубики – це про збереження частинки літнього настрою, а не про масштабні запаси на зиму. Ця ідея найбільше сподобається тим, хто полюбляє влаштовувати вечірки та готувати смачні коктейлі.
Для такого заготовляння вам знадобиться не більш як п’ять хвилин.Треба просто розкласти в кожну чарунку форми для льоду, наприклад, листочок м’яти та ягідку малини (або вишні, полуниці, ожини тощо). Акуратно залити водою та заморозити.
ІНШІ СПОСОБИ
Коли місця у морозильній камері вже недостатньо, а ягоди не закінчуються, на допомогу приходять інші способи зберігання літніх плодів.
Сушіння
Висушені ягоди потребують зовсім небагато місця для зберігання і є бажаним десертом у зимовий час. Сушені ягоди ідеально підходять для різноманітних начинок, часто навіть більше, ніж свіжі. Крім того, таке частування запросто замінять вам цукерки в холодну пору року.
Ягідна пастила
Домашня пастила з ягід – те, що варто обов’язково спробувати кожному. Вона на 100 % натуральна, надзвичайно запашна і в міру солодка. Такий десерт дуже подобається дітям, тому в сезон варто приготувати його про запас.
Пастила – це своєрідне сухе варення, що чудово зберігається в холодильнику і не займає багато місця. Для пастили можна взяти, наприклад, малину чи полуницю, ожину чи вишню, лохину чи чорницю. І що найголовніше – для приготування пастили у домашніх умовах підійдуть ягоди будь-якої кондиції.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Без цукру: як перестати їсти солодке
Як сезонні ягоди впливають на загальний стан здоров’я та шкіру?
5 оригінальних рецептів з чорницею
5 рецептів сніданків вихідного дня від луцького фуд-блогера
Харчування та імунітет: що потрібно їсти, аби зміцнити імунітет