Шкіра – найбільший орган людини, маса якого становить 18% від маси тіла. Протягом усього життя наша шкіра піддається великій кількості змін, починаючи від адаптації до різних температурних режимів, гормональних змін на фоні вагітності, перед менструацією і після менопаузи у жінок. Які захворювання шкіри обличчя найчастіше діагностують неправильно розповіла дерматологиня та косметологиня «Центру естетичної медицини Оксани Короткої» Уляна Валецька.
Особливо чутливо шкіра реагує на сонце, куріння, стрес, засоби догляду. Багато шкірних захворювань є наслідком сукупності генетичної схильності та факторів, що провокують. Особливо неприємними є прояви захворювань шкіри на обличчі, оскільки це становить сильний психологічний дискомфорт.
Нагадаємо, раніше пані Уляна розповідала про те, чому на тілі з’являються червоні родимки (ангіоми) та як їх позбутися.
З ЯКИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ ПАЦІЄНТИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ?
Найчастіше у нашій практиці пацієнти звертаються з такими діагнозами як: акне, розацеа і періоральний дерматит. Кожна патологія шкіри має свої особливості, які повинен враховувати лікар для встановлення правильного діагнозу.
Наприклад, акне частіше спостерігається у молодих пацієнтів, переважно підлітків. Акне супроводжують закриті та відкриті комедони, а також судинні зміни на шкірі у вигляді застійних плям постакне.
Розацеа – теж акнеформний дерматоз, проте тут судинні зміни і почервоніння виражені на центральній ділянці обличчя (ніс, щоки), є відчуття приливів тепла до обличчя, відсутні комедони.
Але найчастіше ці патології плутають навіть не між собою, а ставлять діагноз «демодекоз», шукаючи кліщів на шкірі та лікуючи наслідок запального процесу, а не причину.
Також легко сплутати себорейний дерматит і, наприклад, розацеа, бо ці захворювання мають характерні почервоніння центральної частини лиця. Але під час себорейного дерматиту є ще й лущення і кірочки (часто і на бровах, волосистій частині голови).
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Розацеа: маскувати чи лікувати?
Періоральний дерматит – почервоніння навколо рота, носа і інколи очей, може бути дрібна висипка в цих зонах. Захворювання у легких проявах часто не потребує лікування і проходить самостійно, достатньо забрати фактори, що його провокують – це, зокрема, зубні пасти з фтором.
Найбільш грізною проблемою є використання гормональних лікувальних засобів пацієнтом у випадку періорального дерматиту, розацеа, оскільки це матиме зворотній ефект. Після короткотривалого покращення висип повертається у ще активнішій формі.
Окремої уваги заслуговує самостійне лікування пігментних плям на обличчі. Важливо, аби люди, які мають у себе пігментацію, розуміли той факт, що не все коричневе на шкірі потрібно видаляти лазером, часто під пігментацією приховані:
- актинічний кератоз – передраковий стан шкіри;
- лентиго малігна меланома – злоякісний рак шкіри.
Тому ваш лікар обов’язково має оглядати підозрілі плями в дерматоскопі – приладі, який показує детально структури шкіри. На жаль «на око» відрізнити сонячне лентиго (просту пігментацію) і меланому неможливо.
Також часто пацієнти не звертають увагу на висип на обличчі, який є роками, вважаючи базальноклітинний рак шкіри за якусь плямку чи прищ. Часто на прийомі лікарі випадково виявляють ці новоутворення, тому я рекомендую проходити огляд у дерматолога з дерматоскопією хоча б раз на рік, бо часто профілактика рятує життя.
м. Луцьк, вул. Словацького, 2.
+ 38 (066) 377 99 38
FACEBOOK: Oksana Korotka aesthetic medical center
INSTAGRAM: @oksana_korotka_amc
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Топ-5 процедур, які допоможуть позбутись постакне
Проблеми зі шкірою на фоні війни: як боротися?