Іноді буває так, що раптово око починає сіпатись. Це спричиняє неабиякий дискомфорт та тривожність, що симптом може бути ознакою серйозного захворювання. Розповідаємо, які бувають причини сіпання ока та за яких умов потрібно звертатись до лікаря.
ЩО СПРИЧИНЯЄ СІПАННЯ ОКА?
- Подразнення очей
Якщо ви відчуваєте сухість очей, або маєте синдром сухого ока, може розвинутися посіпування. Сухе посіпування можна легко виправити за допомогою безрецептурних штучних сліз або зволожувальних крапель для очей.
- Астенопія (втома очей після зорової роботи)
Більшість з нас проводить багато часу перед комп’ютером, планшетом, а екранний час на телефоні іноді б’є усі рекорди. Ознайомтесь з правилом 20–20–20, щоб уникнути напруження очей і потенційного посіпування. Кожні 20 хвилин дивіться у бік від екрана на об’єкт на відстані 20 метрів не менше 20 секунд. Важливо робити часті перерви. Це дає вашим очам шанс зменшити напруження.
- Нестача сну
Посіпування очей може бути сигналом того, що вам потрібні додаткові години сну. Не варто нехтувати порадою налагодити режим. Дорослим потрібно спати від семи до дев’яти годин. Впевнені, що ваше тіло, розум та очі дякуватимуть вам вранці.
- Стрес
Це, мабуть, найпоширеніша причина сіпання очей. А після таких стресових 2020/2021 з упевненістю можна сказати, що всі зазнали певного рівня стресу. Якщо ви відчуваєте, що око починає сіпатися, спробуйте зменшити стрес. Для когось це встановлення особистих кордонів із роботою, колегами, сім’єю та друзями. Для когось це означає виділити більше часу для тренувань, щоб пом’якшити наслідки стресу або обіцянка закінчувати день медитацією чи гарячим душем, що заспокоює. Що б ви не вирішили зробити, просто переконайтеся, що це допоможе зменшити стрес.
- Вживання алкоголю, тютюну або кофеїну
Коли ви п’єте багато кави, ваше тіло сповнюється надмірною енергією. Проте це також може призвести до посіпування очей. Тому якщо ви помітили, що ваші очі регулярно сіпаються, коли ви п’єте, скажімо, три чашки кави на день, постарайтеся зменшити кількість до двох чи однієї та простежте за змінами. Те саме стосується й алкоголю й тютюну.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як зберегти зір під час роботи за комп’ютером?
У більшості випадків спазм проходить сам. На жаль, це також означає, що немає швидкого рішення, як позбутися цього неприємного явища. Ви можете зменшити тригери: пити менше кофеїну, достатньо спати, зволожувати очі. Також не варто сильно терти очі – це може посилити проблему. Краще акуратно надавити на повіку, щоб заспокоїти м’язи.
У ЯКИХ ВИПАДКАХ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ?
Дуже рідко у випадку сіпання ока потрібна невідкладна медична допомога. Проте хронічні спазми повік можуть бути симптомом більш серйозного розладу нервової системи.
До лікаря варто звертатися якщо:
- ваше око почервоніле, спухле та є незвичні виділення;
- верхня повіка нависає;
- око повністю заплющується кожен раз, коли ваші повіки смикаються;
- сіпання триває кілька тижнів;
- починають сіпатися інші частини обличчя.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Лазерна корекція зору: все, що ви хотіли знати
Як сидячий спосіб життя впливає на здоров’я?
Яким повинен бути догляд за шкірою навколо очей у домашніх умовах
Чи шкідливо хрустіти пальцями?
Відмова від бюстгальтера: корисно чи недоречно?