Відмова від бюстгальтера: корисно чи недоречно?

Звідки до нас прийшов бюстгальтер? Хто його створив і від чого він з’явився?

Бюстгальтер – це логічне продовження корсета, але заслуговувати на роль окремого предмету жіночого гардероба він став лише на початку ХХ століття. Згодом в моді з’явилися пуш-апи від однієї з канадських компаній, а саме йдеться про Wonderbra. Завдяки спеціальним вкладкам такі бюстгальтери збільшували груди і формували сексуальну лінію декольте.

У 2016 році один із гігантів серед виробників пуш-апу Victoria’s Secret був змушений розпочати масштабні розпродажі, адже ціни на акції компанії знизилися до 29%. Згодом з’явилися бралети – це бюстгальтери з м’якою чашечкою, які набули популярності у 2015 році. Саме такі моделі спонукали жінок відмовитися від пуш-апів та носіння бюстгальтерів взагалі. Паралельно в інтернеті набув розголосу рух Free the Nipple (з англ. «звільни соски»). Після виходу Ріанни у 2014 році у прозорій сукні багато видань ретушували її світлину з метою приховати соски зірки.

Рух став популярнішим у час, коли Instagram і Facebook почав блокувати фотографії з оголеними чи напівоголеними грудьми. Маніфест Free the Nipple асоціювали не лише з обмеженням у соцмережах, а й загалом з відмовою носіння бюстгальтерів. Завдяки масовій культурі, інфлюенсерам та диджитал-трендам така відмова трансформувалася з протестів у свідомий вибір на користь комфорту.

ЩО КАЖУТЬ МАМОЛОГИ?

Відмова від бюстгальтера не є небезпечною, не призводить до обвисання грудей, втім НЕ носити бюстгальтер – це корисно. Так тренуються і зміцнюються зв’язки молочних залоз. Якщо гурди третього розміру і більші, то велику частинку активного життя вони мають бути в бюстгальтері. Ця частина спідньої білизни може бути передусім корисною під час занять та активного фізичного навантаження.

СИЛІКОНОВІ НАКЛЕЙКИ: НОСИТИ ЧИ НЕ НОСИТИ?

Сьогодні популярними є силіконові наклейки на груди чи на соски, так звані невидимі бюстгальтери. Завдяки щільному матеріалу груди можуть перегріватися і пітніти, а підвищена температура означає і підвищений кровообіг. Це може стати причиною активізації обмінних процесів у самій залозі, які призводять до розвитку аномальних клітин і перетворення їх в пухлини. Це не значить, що ризик розвитку раку збільшується після одного вечора в силіконовому бюстгальтері, однак часте носіння може призводити до проблем.

БЮСТГАЛЬТЕРИ: ШКІДЛИВО ЧИ КОРИСНО?

Мамологи не кажуть, що носити бюстгальтер шкідливо, але краще без  нього. Про це говорить у матеріалі THE VILLAGE лікар-мамолог Володимир Федорчук.

 

Якщо підбирати спідню білизну правильно, то вона не шкодитиме. А про те, як не припускатися помилок під час вибору бюстгальтерів, можна прочитати ТУТ.

У тісній білизні притискається молочна залоза, звідси – погіршення кровоточу та зниження постачання кисню. Так може розвиватися мастопатія, після якої збільшується ризик виникнення пухлин – і злоякісних зокрема. Коли жінка носить бра з кісточками, вони можуть тиснути на молочну залозу, а під час руху призводити навіть до невеликих травм, через що у грудях можуть утворюватися проблеми. Мамолог згадує про оперативне втручання у жінок, у яких утворювалися пухлини тому, що нижній пояс кісточок відтискав нижню частину грудей ближче до ребер. А ще досліджень, що бюстгальтери можуть бути шкідливими, немає, а також немає досліджень, що не одягати його корисно.

ВІДСУТНІСТЬ БЮСТГАЛЬТЕРІВ ТА ЕТИКЕТ

Ні один сучасний дрес-код не передбачає обов’язкове носіння бюстгальтера. Тому формально ви можете з’являтися на людях і без нього, але не плутайте це з оголеністю.

РОБОЧІ ЗУСТРІЧІ. Коли йдеться про ділові зустрічі, особистий вибір може відійти на другий план, позаяк на такі івенти не варто приходити без білизни. Робоча атмосфера повинна бути стриманою і серйозною. Тут він повинен бути невидимим.

 

ВЕЧІРНІЙ ГАРДЕРОБ. Якщо йдеться про вечірній образ, то можна сміливо одягати складносурядні сукні на голе тіло, адже вони не передбачають спідньої білизни. Навпаки, якщо під таким нарядом видніється мереживо або випадає лямка, це поганий тон. Багато знаменитостей виходять у світ, одягаючи на голе тіло смокінг або сукню. Однак, щоб не мати зухвалий вигляд, потрібно підходити до вибору вбрання з розумом.

Наприклад, Лілі-Роуз Депп з’являлася на червоній килимовій доріжці кінопремії BAFTA в мереживному напівпрозорому комбінезоні. Її образ досі складно оцінити однозначно – занадто відвертий. Хороший приклад для виходу у світ без бра – це образ Хейлі Бібер на премії Billboard Music Awards у 2018 році. Груди в міру оголені, але соски не просвічуються і не бентежать публіку.

КЕЖУАЛ. У повсякденному житті нюансів трохи більше – тут варто звернути увагу на тканину вашого наряду. Наприклад, якщо ви збираєтеся одягати комбінацію з шовку, «алкоголічку» або трикотажне плаття з голою спиною, то про бюстгальтер і думати забудьте. Враховуйте, що речі краще підбирати з високоякісних непрозорих матеріалів і за можливості з тонкою підкладкою. Топи з широкими проймами і глибокими декольте сміливо одягайте без ліфчика і не бійтеся, що під базовими футболками і тонкими трикотажними кофтами буде легко проглядатися форма грудей. Це ж класика жанру.

 

Головне питання, яке потрібно собі поставити, коли обираєте наряд на день: «Не бентежитиму я інших людей?» І друге: «Чи буду я відчувати себе комфортно?»

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Розмір має значення: найпоширеніші помилки у виборі білизни

Не треба соромитися: чи можна не носити бюстгальтер влітку

Як перестати сутулитися та позбутись поганої постави

Секрет інтимного здоров’я: психологічні причини жіночих хвороб

Що потрібно додати до осіннього гардероба

Уже в минулому: головні антитренди 2022 року

Walking sleepwear: історія українського бренду Sleeper

 

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
IMG_0539
gorn ceramics
2
F7ykwглв11111111
gattorre-jef-claesп
-сайт-new (2)11111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111