«Весь час втомлююсь»: ознаки хронічної втоми та методи боротьби з нею

Втому може відчувати кожен попри вік та рід діяльності. Чи то від цілого дня в офісі, чи то після сходження на гори, це відчуття знайоме кожному. Втомлюватися можна фізично, розумово чи емоційно. І подолати цю втому може повноцінний відпочинок.

Однак якщо не давати собі можливості розслабитися, доведеться зустрітися з хронічною втомою, з якою боротися складніше. Цей стан неможливо подолати за допомогою кількох вихідних або навіть цілого місяця відпустки. Зазвичай хронічна втома може стати наслідком фізичних та психологічних навантажень, що ще може погіршитися неправильним способом життя.

Організм не отримує необхідної кількості вітамінів, не відпочиває, не встигає відновитися, тому починає давати збій. Тому дізнаємося, як виявити у себе хронічну втому і як її позбутися.

ОЗНАКИ ХРОНІЧНОЇ ВТОМИ:

  • волосся стає тьмяним і ламким;
  • шкіра втрачає тонус, з’являється лущення;
  • з’являються проблеми зі сном, після пробудження відчуваєте справжню втому;
  • підвищується сонливість впродовж дня;
  • під час однакового раціону різко змінюється вага (може збільшуватися, може зменшуватися).

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як швидко прибрати набряк з обличчя?

Як швидко прибрати набряк з обличчя?

Від хронічної втоми вас може позбавити комплексний підхід до питання. Спершу варто переосмислити свій спосіб життя. Замінити шкідливі звички на корисні, знизити рівень стресу, ввести фізичне навантаження. І найголовніше – варто переглянути свій раціон.

Людина постійно отримує вітаміни та мінерали з їжі, натомість деякі речовини організм синтезує самостійно, інші можуть надходити винятково ззовні. Приймаючи вітаміни під час нестачі сил, ви можете поповнити запаси і позбавитися від синдрому хронічної втоми без медикаментозно втручання.

ЯКІ ВІТАМІНИ ВАРТО ПРИЙМАТИ ВІД ВТОМИ ТА ДЕФІЦИТУ СИЛ?

Вчені вивчають вплив вітамінів та мінералів на організм людини. Клінічні досліди підтверджують важливу роль поживних речовин під час боротьби з хронічною втомою. Окрім самопочуття, вітаміни та мінерали покращують когнітивні можливості. Всі поживні елементи корисні для людини, але є кілька справді дуже важливих.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Зелений еліксир: для чого пити хлорофіл?

Зелений еліксир: для чого пити хлорофіл?

ВІТАМІН В

Це справжня група вітамінів, яка впливає на різноманітні процес в організмі та допомагає подолати хронічну втому. В1 відповідає за емоційний стан людини, бере участь в регенерації нервової системи. В1 відповідає за емоційний стан, бере участь в регенерації нервової системи. В2 переробляє білки, жири та вуглеводи в енергію, яка дарує організму заряд бадьорості. В2 покращує мозкову діяльність та настрій. В9 нормалізує сон, В7 знімає втому.

Якщо у вас дефіцит групи В, то це точно відобразиться на зовнішньому вигляді людини та її нервовій системі. Збивається ритм сну, виникає апатія та роздратування, а також відчуття постійної втоми. Ці вітаміни варто також шукати в печінці, горіхах, листових овочах та яйцях.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як зберегти зір під час роботи за комп’ютером?

Як зберегти зір під час роботи за комп’ютером?

ВІТАМІН С

Часто вітаміни від дефіциту сил можуть навіть підняти настрій. Аскорбінова кислота активно допомагає підвищити тонус та зміцнити імунітет. Вітамін С стимулює продукування гормонів радості, які знімають депресію і стан хронічної втоми. Аскорбінова кислота існує і в чорній смородині, цитрусових та квашеній капусті.

ЗАЛІЗО

Не лише вітаміни позитивно впливають на людину під час втоми. Важливу роль відіграють мінерали. Залізо покращує метаболізм, відповідає за транспортування кисню у крові, захищає від анемії. Його дефіцит викликає слабкість. Міститься у сочевиці, червоному м’яcі та печінці.

МАГНІЙ

Відповідає за здоровий сон, обмінні процеси в організмі. Дефіцит магнію провокує відчуття в томи, головокружіння та безсоння. Елемент міститься в бобових, горіхах та листкових овочах.

КАЛІЙ

Покращує роботу серця та головного мозку. Під час його дефіциту виникає втома, слабкість. Шукати калій варто в бананах, гарбузах та шпинаті.

Важливо зазначити, що лікар призначає вітаміни і в окремих препаратах, і в комплексах. Зазвичай, такі універсальні препарати містять добову дозу всіх необхідних речовин. Крім них, у вітамінні комплекси входять добавки:

  • коензим Q10 дає енергію і зміцнює імунітет;
  • креатин зміцнює м’язи, знижує млявість;
  • L-теанин покращує роботу мозку, збільшує енергію.

Крім правильного харчування та вітамінних добавок, ви можете ввести будь-яку фізичну активність тривалістю не менше 150 хвилин протягом тижня. Це необов’язково має бути відвідування спортзалу. Підійдуть і прогулянки на свіжому повітрі. А також сміливо можна додати до свого способу життя і вітамінні крапельниці. Про них більше ми розповідали ТУТ.

LevanSpace розробили новий проєкт Vitamin BOOM

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

5 книг про здоров’я

Як сидячий спосіб життя впливає на здоров’я?

Роль антиоксидантів: чому вони нам потрібні

Без вуглеводів: кому не підходить низьковуглеводна дієта

Калькулятор ваги: навіщо рахувати калорії

Гаряче VS холодне: яку їжу краще вживати

Харчування та імунітет: що потрібно їсти, аби зміцнити імунітет

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Instagram post - 92 (2)
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0