Підказка для дорослих: як обрати лубрикант? 18+

ЩО ТАКЕ ЛУБРИКАНТ?

Засіб, що забезпечує комфортне проникнення і тривале ковзання під час сексу. Він несе захисну функцію, запобігаючи подразненню і захищаючи слизові від мікротравм, через які в організм може потрапити інфекція. Він призначений для зовнішнього застосування, а наносять його на поверхню статевих органів. Засіб часто асоціюють з вагінальною сухістю, але насправді він має набагато більше переваг. Лубрикант зменшує ризики того, що порветься презерватив. А також тертя під час сексу може подразнювати делікатну шкіру навколо геніталій, що згодом може призвести до ІПСШ.

КОЛИ І ДЛЯ КОГО?

Багато хто нехтує ними – і дарма! Лубриканти доповнюють і покращують всі види сексу.

Якщо йдеться про секс із презервативом, то лубрикант справді повинен бути. Не зовсім обов’язково використовувати його, якщо використовуєте інші методи контрацепції, але багато жінок переконані, що із цим засобом відчуття набагато приємніші. Рекомендують застосувати в післяпологовому періоді та під час грудного вигодовування, коли є природне зменшення власної лубрикації через гормональні зміни, а також у період менопаузи і перед нею.

Наносити засіб потрібно на поверхню презерватива. Про це розповідає гінекологиня Оксана Негрич у матеріалі WONDERZINE. З її слів, наносити невелику кількість лубриканту варто на кінчик презерватива перед тим, як одягнути його, а після – і на всю поверхню презерватива.

 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Скільки триває «нормальний» секс та як часто варто ним займатися – відповідає секс-педагогиня

Скільки триває «нормальний» секс та як часто варто ним займатися – відповідає секс-педагогиня

ЯКИЙ ОБРАТИ?

Водна, силіконова, масляна (жирова) і змішана (водно-силіконова чи водно-масляна) – лубриканти бувають на різних основах, де кожна має плюси та мінуси.

На водній основі. Найпоширеніша – використовувати її можна з будь-якою метою. Однак періодично її потрібно наносити повторно. Щоб цього робити не довелося, можете використовувати разом із змазкою спеціальний водний спрей. Його застосовують локально, щоб активувати та продовжити дію змазки. Мінус такого засобу у тому, що вони швидше висихають і може бути необхідність по декілька разів їх поновлювати. А ще вони можуть містити різні добавки – і це може викликати подразнення. Тому важливо перевіряти склад, якщо у вас є алергія на певні компоненти.

На олійній основі. Такі засоби створюють чудовий ефект ковзання, але їх небезпечно використовувати в поєднанні з презервативом. Натомість силіконовий лубрикант поєднує найкращі властивості обох засобів: він дбає про легке ковзання і безпечний для використання з презервативом. Лубриканти на масляній основі можуть руйнувати латекс і знижувати ефективність презерватива як контрацептива та захисту від ІПСШ. А ще вони можуть залишати плями на постелі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чому жінки не можуть отримати оргазм? 18+

Чому жінки не можуть отримати оргазм? 18+

 

На силіконовій основі. Лубриканти на силіконовій не так просто змити водою. Але його перевагу у тому, що він поєднує найкращі властивості обох засобів: дбає про легке ковзання. А ще він безпечний для використання з презервативом. Однак такі лубриканти не можна застосовувати із силіконовими секс-іграшками, оскільки вони пошкодять матеріал, але ідеально підійть для пластикових чи керамічних секс-іграшок. Також є лубриканти на змішаній основі, зазвичай на водній із додаванням силікону. Вони поєднують у собі ефекти обох видів.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Play with fire: все про жіноче лібідо

Як говорити з дітьми про секс?

Чому жінки не можуть отримати оргазм? 18+

Скільки триває «нормальний» секс та як часто варто ним займатися – відповідає секс-педагогиня

5 незручних питань про секс

Криза середнього віку: коли, з ким, як і навіщо?

 

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР